چرا از عشق میترسید؟ دلایل ترس از عشق بر اساس ماه تولد شما

 

متولدین ماه فروردین (برج حمل)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه فروردین

شما دارای شخصیتی پیشگام هستید و حرکت در لاین سرعت زندگی را دوست دارید. مهم‌ترین چیز برای‌تان استقلال و فضای شخصی‌تان است. شما از آن که مسیر زندگی را تک و تنها طی کنید، ترسی ندارید و حتی تنهایی، موجب افزایش کیفیت عملکردتان می‌شود. فردی خودپسند و خودخواه هستید و اولویت اول‌تان همیشه با نیازهای‌ شخصی‌ خودتان است. به‌همین دلیل نیز حس می‌کنید زمان و انرژی لازم برای توجه به فرد دیگر را ندارید. وقتی پای عشق و رابطه وسط می‌آید، بزرگ‌ترین ترس‌تان تنها کند شدن روند زندگی‌ به خاطر حضور شخص دیگر نیست؛ بلکه دیگر نگرانی شما دزدیده شدن آزادی است، آزادی که برای‌تان بسیار ارزش دارد. شما برای از دست دادن آتش استقلالی که درون شما را روشن می‌کند، نگران هستید.

واقعیت آن است که سخت نیازمند رابطه عاطفی و عشق‌اید. شما در دل خود آتشی از شور دارید و مشتاقانه می‌خواهید با انرژی به کسی عشق بورزید. اما در عین حال نگرانید تا در طول رابطه نتوانید فضای لازم برای نفس کشیدن را بیابید. شما به دنبال رابطه امنی هستید که فضای شخصی مورد نیازتان‌ را از شما نگیرید. نبود چنین فضا و زمانی در روابط قبلی‌تان، به نتایجی مانند ترک رابطه یا شکست عشقی ختم شدند. ترس اصلی شما برای رابطه از دست دادن دوباره خودانگاره قوی‌تان است.

همچنین برای شما آسان نیست تا به فرد دیگری اجازه ورود را به دنیای‌تان بدهید. رفتارهای شما معمولا با انگیزه آنی و بدون فکر قبلی است و به‌همین دلیل در گذشته به ‌سرعت عاشق می‌شدید و بدون شناخت کافی، خود را درگیر فردی دیگر می‌کردید. از آنجا که شما با آن آتش درون‌سوز که سریع خاموش می‌شود، آشنا هستید، به آسانی به دیگری وابسته نمی‌شوید. همچنین به خاطر تعهدهایی که در گذشته درگیر آن بودید، نگران هستید تا در رابطه به فرد اشتباهی متعهد نشوید.

از طرف دیگر، شما به ‌طور طبیعی از به نمایش گذاشتن خود خوش‌تان نمی‌آید. عشق شما می‌ترساند؛ چراکه به معنای نمایش شخصیت حقیقی و درون شما است و شما ترسی ذاتی از قضاوت یا طرد شدن دارید. هرچند ظاهرتان سخت به نظر می‌آید؛ اما پوستی نازک دارید و اعماق شما نرم و لطیف است. برخی شما را به خودپسند بودن متهم می‌کنند، شاید هم باشید؛ اما مانند هر فرد دیگری، چیزهایی هستند که به شما حس عدم امنیت می‌دهند.

از آنجا که صمیمیت با فرد دیگر برای شما سخت است؛ زمانی که شخصی را انتخاب می‌کنید، آن فرد می‌بایست به طرز خارق‌العاده‌ای برای‌تان خاص باشد. وقتی که یک رابطه و همبستگی را با دیگری شکل می‌‌دهید، عشق شما با شوری آتشین همراه است. از طرف دیگر، شما از برخورد و عکس‌العمل طرف مقابل‌تان در برابر این آتش پرشور دلهره دارید و نگرانید که طرف‌تان را با علاقه شدید خود نترسانید. همچنین اگر متقابلا چنین احساسی را از طرف مقابل‌تان دریافت نکنید، به شدت آسیب پذیر می‌شوید و به آسانی صدمه می‌بینید.

شما می‌ترسید تا به دیگری اجازه ورود به دنیای‌تان را بدهید، می‌ترسید تا روتین و سبک زندگی‌تان عوض شود و می‌ترسید که با دادن اجازه به فرد دیگر برای تغییر مرزها و حدود‌تان، رابطه تنها به شکست عشقی منجر شود.


متولدین ماه اردیبهشت (برج ثور)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه اردیبهشت

شما در مسیر‌های خود سرسخت و مصمم هستید. نه تنها از تغییر نفرت دارید؛ بلکه در حقیقت از آن می‌ترسید. منطقه امن شما بزرگ‌ترین مانع‌تان در برقراری روابط صمیمانه است و نمی‌توانید اجازه تماشای زندگی درونی‌تان را به هر کسی بدهید. این‌ها همان دیوارهایی هستند که مردم در مواجهه با شما با آن‌ها روبرو می‌شوند و اشتباها شما را فردی دیرجوش و حتی دل‌سخت می‌نامند. همچنین به ‌همین دلیل بیشتر تمایل دارید قلعه‌هایی بسازید که امکان نفوذ عشق به آن‌ها کمتر باشد.

بیشترین چیزی که از تغییر آن می‌ترسید، میزان استقلال‌تان است. شما برای مدت زیادی است که تنها به خودتان تکیه دارید. شاید در گذشته یاد گرفته‌اید که کسی برای کمک شما نخواهد آمد و اکنون شما نیز تمایلی به وابستگی به دیگران ندارید. در واقع شما می‌ترسید تا با تکیه بر دیگری، روزی جا گذاشته شوید و تنها بمانید.

شاید از بیرون فردی متعادل و خوددار به‌نظر آیید؛ اما نمی‌توانید انکار کنید که در درون، فردی واقعا رمانتیک هستید و به ظهور عشقی منحصر‌به‌فرد که تنها یک‌بار در زندگی اتفاق می‌افتد، امید بسته‌اید، عشقی که بر اساس تعریفات شما، ماندگار باید باشد. خیلی زود با دیگران خودمانی می‌شوید؛ اما انتخاب فرد درست برای شما بسیار سخت است و زمانی که پای تعهدات به وسط می‌آید، شما دوست دارید تا رابطه‌ای طولانی‌مدت داشته باشید.

در حقیقت شما نمی‌خواهید برای کسی زندگی خود را تغییر دهید و شخصیت‌تان را سازگار کنید که روزی شما را ترک خواهد کرد. چرا که پس از تمام شدن رابطه، دوباره مجبور خواهید شد روند و شخصیت جدیدی را برای خود شکل دهید. عاشق شدن و ورود به رابطه به شما امنیتی را می‌دهد که تشنه لمس آن هستید؛ اما اندیشه زندگی در چنین شرایط امن و سعادتمندی که روزی باید آن را از دست بدهید، شما را به‌شدت می‌ترساند.

در گذشته، شاید با خود به نتیجه رسیدید که فرد مورد‌ نظرتان را پیدا کرده‌اید؛ اما در انتها شکست عشقی نصیب‌تان شد. شما از اینکه مورد نیاز دیگران نباشید، می‌ترسید؛ بنابراین در رابطه خود فداکاری‌های بسیار می‌کنید و همین موجب برداشت غلط دیگران می‌شود؛ آن‌ها محبت شما را به پای ضعف‌تان می‌گذارند و شما را کم‌ارزش می‌پندارند. شما فردی بخشنده هستید که در گذشته با افرادی اشتباه ملاقات کرده‌اید؛ افرادی که به مرزهای‌تان احترام‌ نمی‌گذاشتند. به‌همین دلیل اکنون برای‌تان سخت است به دیگران اجازه نزدیک شدن و به خودتان فرصتی برای تجربه رابطه‌ای جدید را بدهید یا کشف آنکه فرد مورد نظر همان عشق پایداری است که همیشه آرزوی آن را داشتید.


متولدین ماه خرداد (برج جوزا)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه خرداد

شما غیرقابل پیش‌بینی هستید و تنها چیز قابل پیش‌بینی در شخصیت‌تان، تغییرات مدام افکارتان است. همچنین کنجکاوی سیری‌ناپذیری در زندگی دارید، برای هر کس و هر چیز. ترس شما از عشق به نگرانی‌تان از احساس محدود شدن در یک مسیر بازمی‌گردد.

عنصر وجودی برج شما هوا است و این نشان از تمایل شما برای زندگی پر از تغییرتان دارد. شما هرگز نمی‌خواهید مدت زمان زیادی را در یک نقطه سپری کنید. شما علاقه دارید تا گزینه‌های‌تان را از دست ندهید و رابطه شما را می‌ترساند؛ چراکه مدام در شک هستید که آیا طرف مقابل‌تان همان فرد مورد نظرتان است یا نه؟ به‌همین دلیل نیز بخشی از شما همیشه در دلهره به‌سر می‌برد که چه گزینه‌های دیگری بیرون از رابطه می‌تواند وجود داشته باشد. علاوه بر این، به‌طور مداوم نگران آن هستید که علاقه خود را نسبت به فردی که عاشق آن شده‌اید، از دست بدهید.

شما فردی را می‌خواهید که مانند خودتان در عشق پرشور و تشنه تنوع باشد؛ رویای فردی همه فن حریف را دارید که با شخصیت شما مطابق باشد و افق‌های‌تان گسترش دهد. عشقی که برای‌تان ناکافی باشد، شما را می‌ترساند. همچنین نگران آن هستید که فرد مورد نظر نتواند به اندازه نیازتان برای شما ارزشمند باشد، نیازتان به ارضای عطش آزادی و طبیعت پرانرژی و کنجکاوی که دارید.

بیش از همه رکود عشق نگران‌تان می‌کند. شخصیت شما با تجربه‌ها و تغییرات برومند می‌شود و از ثبات رابطه که تنها کسالت برای‌تان دارد، واهمه دارید. شما پیوسته نیازمند آنید تا دنیا را کشف کنید و رشد و پیشرفت داشته باشید. اگر حس کنید که زندگی از پیش نوشته‌شده‌ای را در پیش دارید، به‌طور ذهنی چالشی برای‌تان وجود ندارد یا به‌طور جنسی برانگیخته نمی‌شوید، قطعا تصمیم می‌گیرید تا ذهنیت خود را در مورد رابطه تغییر دهید. شما نمی‌خواهید عشقی را تجربه کنید که تنها نتیجه‌اش درک ناتوانی شما از دوست داشتن طرف مقابل است.

همچنین شما نگران هستید تا تمامیت خود را برای عشق از دست بدهید. بخشی از شما حس می‌کند که رابطه به‌معنای از دست دادن حس ماجراجویی، زندگی اجتماعی و حتی روح آزادتان است. بیشتر تمایل دارید تا جذب رابطه‌های غیرجدی شوید و برای آن، از وجودتان سرمایه‌گزاری زیادی نکنید.

اما اگر زمانی به فردی متعهد شوید و به آن اهمیت بدهید، فداکاری زیادی از خود نشان می‌دهید و از وجود و زندگی‌تان بسیار می‌بخشید. در برابر فردی که به آن تعهد دارید، به‌طور افراطی بذل و بخشش می‌کنید و همین موضوع شاید در گذشته موجب تجربه‌های تلخی برای شما باشد. به‌همین دلیل نیز موقعیت خود را در فاصله امنی از دیگران حفظ می‌کنید تا دوباره بخش‌های دیگری از خود را از دست ندهید.


متولدین ماه تیر (برج سرطان)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه تیر

شما مهربان‌ترین نماد را در برج‌های منطقه‌البروج دارید. اهمیت زیادی به دیگران می‌دهید و از نمایش احساسات خود به جهان هیچ ترسی ندارید. به‌شدت دیگران را دوست دارید و بدون آن که نگران آسیب یا صدمه‌ای باشید، با همه وجود درگیر رابطه می‌شوید. حتی در مقابل فردی خودخواه یا در رابطه‌ای مخرب، شما وفادار و ایثارگر هستید.

در گذشته به‌خاطر رابطه از مواضع خود کوتاه آمده‌اید و به اسم عشق، صمیمانه فداکاری کرده‌اید؛ اما این موضوع احتمالا به آسیب شما از طرف فردی ناقدردان منتهی شده است. به‌همین دلیل نیز دیگر آن احساس درد آمیخته با ناامیدی را نمی‌خواهید.

شما از عشق می‌‌ترسید؛ چراکه نمی‌خواهید مورد ناسپاسی قرار بگیرید. در یک رابطه شما تمام قلب و روح خود را می‌بخشید و از واکنش بی‌تفاوت طرف مقابل‌تان واهمه دارید. مانند برج عقرب، عنصر وجودی برج سرطان آب محسوب می‌شود و نگرانی شما برای آن است که طرف مقابل‌تان نتواند به شدت شما درگیر رابطه شود.

توقعات بالای شما از عشق و رابطه عاطفی، از دلایل عقب‌نشینی شماست؛ چرا که نمی‌خواهید درگیر رابطه با فردی شوید که تنها به دنبال احساساتی میانه و معتدل است. اگر رابطه‌ای نتواند مانند یک داستان عشقی در کتاب‌ها باشد؛ شما نیز نمی‌خواهید وارد آن شوید و زمان و انرژی خود را برای فرد اشتباه هدر بدهید. عاشق شدن امری بسیار جدی برای‌تان است و شما هرگز نمی‌توانید آن را دست کم بگیرید.

انتخاب فردی برای عشق ورزیدن، برای‌تان مانند انتخاب مسیری طولانی است. بیش از همه، شما به دنبال صمیمیت هستید و به امنیت عاطفی نیاز دارید. به‌دلیل ناامیدی‌ها و دل‌شکستگی‌هایی که پیشتر تجربه کرده‌اید، از دچار شدن دوباره به چنین حالاتی دلهره دارید، از عدم امنیت یا امنیت عاطفی اشتباه می‌ترسید و رابطه‌ای که به آسانی از بین برود، شما را نگران می‌کند. در واقع ترس شما از دلبستگی و عشق به فردی است که غیر قابل اتکا باشد.

همچنین طبیعت حساس‌تان شما را ناچار می‌کند تا درون‌تان را آشکار نکنید. در اعماق وجود‌تان، احساس عدم امنیت و نگرانی دارید، مدام از خود می‌پرسید آیا به اندازه کافی خوب هستید و می‌ترسید با اجازه ورود دیگری به درون‌تان، همان تجربه قبل تکرار شود. به‌ عبارت بهتر شما از طرد شدن به ‌شدت واهمه دارید و همچنین از دیده شدن شخصیت‌ حساس درون‌تان.

علاوه بر این، درگیری ذهنی‌ شما برای نشان دادن خود حقیقی‌تان، به واقعیت دیگری نیز برمی‌گردد، واقعیتی که بر اساس آن نمی‌خواهید بخش آسیب‌پذیر‌تان دیده شود. در واقع شما می‌ترسید دیگران متوجه روحیه حساس و لطیف‌تان بشوند. به‌همین دلیل ترجیح می‌دهید به‌ جای عاشق بودن که شما را به شدت آسیب‌پذیر می‌کند، تنها به دیگران اهمیت دهید و مراقب آن‌ها باشید و به این ترتیب خود را از آسیب حفظ کنید.


متولدین ماه مرداد (برج اسد)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه مرداد

فرمانروای خانه پنجم عاشقان، رمانس و بیان احساسات، شما هر چیزی را که به عشق مرتبط باشد، ستایش می‌کنید. عشق از علاقه‌مندی‌های شماست: عاشق می‌شوید، از عشق صحبت می‌کنید و در یک کلام عاشق عشق هستید. عاشق شدن برای‌تان بسیار آسان است؛ اما چیزی که برای‌تان دشواری دارد، عاشق ماندن و پیدا کردن فرد مورد نظرتان است.

از طرف دیگر، از عشق می‌ترسید؛ چون نگرانید که در این راه ناامید شوید. وقتی پای انتخاب شریک عشقی به میان می‌آید، ایرادگیر و سخت‌پسند هستید، استانداردهای بالایی برای فرد مورد نظرتان دارید و از انتخاب فرد اشتباه می‌ترسید. این‌ موضوع به‌خودی خود ایرادی ندارد؛ اما شما با حساسیت زیاد از این موضوع به‌عنوان بهانه‌ای برای رد هر گزینه احتمالی استفاده می‌کنید.

شما بخشنده‌ترین شخصیت را در برج‌های دوازده‌گانه دارید و از بخشش احساس شادمانی بیشتری می‌کنید تا دریافت. اما همچنان به کسی نیاز دارید که اندازه شما اهل بخشندگی باشد. بیش از آنکه به هدایا علاقه داشته باشید، مهربانی و ارتباط عاطفی برای‌تان اهمیت دارد. شما می‌ترسید که نیازهای عاطفی‌تان در رابطه ارضا نشود و به‌خوبی می‌دانید که چنین موضوعی می‌تواند به‌سادگی عاشق شدن، عشق را از دل‌تان بیرون کند.

شما نیاز دارید ستایش شوید، مورد احترام قرار بگیرید و برای‌تان فداکاری شود. شاید در گذشته، چنین احساساتی را به دیگری اعطا کرده‌اید و در مقابل به همان اندازه آن‌ها را دریافت نکرده‌اید. در چنین شرایطی، هر چه بیشتر عاشق کسی بوده باشید، شکست قلبی بزرگ‌تری را از سر گذرانده‌اید. شما نمی‌خواهید آن پریشانی را دوباره تجربه کنید. چشیدن دوباره درد جدایی شما را می‌ترساند و بیش از آن، اینکه به شما دروغ گفته شود. واقعیت را ببینید، شما همچنان مشکلات عدم اعتماد را از گذشته با خود دارید.

ترس بزرگ دیگر شما آن است که عشق از دل طرف مقابل‌تان بیرون برود. این ترس شما دقیقا به احساس عدم امنیتی که دارید، برمی‌گردد. شما چنان از طرد شدن می‌ترسید که تمایل دارید پیش از آن که دیگری شما را ترک کند، خودتان او را به عقب برانید. با قانع کردن خودتان که جدایی از دیگری به نفع‌تان است، اجازه می‌دهید تا عشق از دستان‌تان سر بخورد.

شما ارزش زیادی برای غرور و خردمندی خود قائل هستید و دیگر نگرانی شما آن است که عشق شعور شما را به خطر بیاندازد؛ چراکه وقتی صحبت عشق در میان باشد، شما به پیروی از قلب و غریزه خود گرایش دارید. در رابطه، شما می‌بایست همیشه تحت کنترل باشید و از دست دادن چنین میزانی از کنترل را نمی‌خواهید.

از احساس نداشتن قدرت خوش‌تان نمی‌آید و چیزهایی مانند عشق، حسادت و شکستن قلب موجب می‌شوند حس کنید اوضاع در کنترل شما نیست. شدیدا به نیاز خود برای استقلال اتکا دارید و از دست دادن چنین حسی که به شما قدرت می‌دهد، از دیگر دلایل ترس‌تان برای عشق است.


متولدین ماه شهریور (برج سنبله)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه شهریور

شما به دیگران اجازه می‌دهید تنها آنچه را که می‌خواهید، ببینند. با زندگی درون دیوارهای محافظی که ساخته‌اید، در پنهان‌سازی خطاهای خود مهارت دارید. همیشه در تکاپو هستید تا احساس ارزشمندی و زیبایی داشته باشید. این عقده حقارت شما از طبیعت به‌شدت منتقد و تحلیل‌گر‌تان نشات می‌گیرد. بله، شما به دیگران سخت می‌گیرید؛ اما بیش از دیگران، برای خودتان سخت‌گیری می‌کنید. شما به‌خوبی از عیب‌ها و نواقص خود آگاهی دارید.

همیشه برای رسیدن به شخصیتی ایده‌آل و بی‌نقص در تلاش هستید و عدم تطابق ویژگی‌های‌تان با استانداردهای خود‌تان، شما را از درک لیاقتی که برای عشق دارید، ناتوان می‌کند. بنابراین با سرمایه‌گذاری روی طرح جذب گزینه‌هایی که از نظر احساسی غیرقابل دسترسی هستند، گزینه‌های ناموفق، مشکل‌دار و شکست‌خورده، احساس می‌کنید شرط‌‌بندی امنی انجام داده‌اید. شما از ارتباط برقرار کردن با افرادی که شایستگی شما را دارند، می‌هراسید؛ چون همیشه نگران آنید که لایق آن‌ها نیستید.

همچنین ترسی ذاتی از عشق دارید؛ چون نمی‌دانید یک رابطه حقیقی چه چیزی می‌تواند باشد. ایده‌ی باز بودن و نمایش درون‌تان، شما را می‌ترساند. دلیل این موضوع آن است که علاوه بر ترس‌تان از آشکار شدن قلب لطیف و آسیب‌پذیر، امکان آن وجود دارد که دیگران نکاتی را در شما ببینند که خودتان آن‌ها را دوست ندارید و به نظرتان دیگران نیز از آن‌ها خوش‌شان نمی‌آید. شما چنان توقعات زیادی از خود دارید که می‌ترسید نتوانید فردی را با چنان پتانسیلی ملاقات کنید. این قسمت از زندگی‌تان نیز از آن دسته بخش‌هایی است که اجازه می‌دهید روحیه تحلیل‌گرتان بر احساسات غلبه کند.

شما رویایی را در سر دارید که شاید خود به داشتن آن آگاه نبوده‌اید یا شاید هم به آن پی برده باشید؛ رویای کشف شدن‌تان توسط دیگری. هرچند از صمیمیت می‌ترسید؛ اما در اعماق وجودتان بیش از هر چیزی آرزو و شوق آن را دارید. شاید در گذشته، به دیگری اجازه کشف خود را داده‌اید؛ اما پذیرفته و دوست داشته نشده‌اید و چنین موضوعی به شکستن قلب‌تان منجر شده است. حالا نیز با ترسی مداوم از افشای خود زندگی می‌کنید و ناخودآگاه گزینه‌های مناسب خود را پس می‌زنید.

شما به‌طور مداوم بین پارانویای شدت‌یافته و اعتماد افراطی در نوسان هستید. نیاز دارید به کسی اعتماد کنید؛ اما از طرف دیگر می‌ترسید فردی که عاشق آن هستید، برای شما ارزشمندتر از آنی باشد که شما برای او هستید. و این یکی دیگر از پیامد‌های عقده حقارت‌تان است.


متولدین ماه مهر (برج میزان)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه مهر

هرچند به ‌دلیل تردید‌های درونی‌تان و در کنار آن، ترس از تنهایی، به روابطی سرسری روی می‌آورید؛ اما در حقیقت در طلب عاشق شدن هستید. شما از دیگر متولدین ماه‌هایی هستید که رویای پیدا کردن عشق واقعی و شریک سازگار از اولویت‌های اصلی زندگی‌تان است. زمانی که پای عشق به وسط بیاید، تنها چیزی که شما را ارضا می‌کند، رابطه‌ای پرمعنا و عمیق است و کمتر از آن برای شما کافی نیست. عشقی که شما در سر می‌پرورانید، همراه با تسلیم کامل بدن، روح و ذهن‌ است. هرچند که همیشه نیز میان آرزوی‌تان برای یافتن چنین عشقی و واقعی بودن در شما نبرد وجود دارد.

مانند متولدین ماه شهریور، شما نیز به اشتباهات خود آگاهی دارید. بخشی از این موضوع به مشغولیت ذهنی شما برای رسیدن به تصویر ایده‌آل بازمی‌گردد و بخش دیگر آن، به نگرانی که از چگونه درک شدن توسط دیگران دارید. شما جذابیت دارید و در مکالمات کوتاه، لبخند زدن و داشتن چهره‌ای دلپذیر فوق‌العاده هستید؛ اما به‌شدت از نمایش چیزی عمیق‌تر از سطح خود وحشت دارید. صمیمیت شما را می‌ترساند؛ چون نمی‌خواهید به عرصه آشفته احساسات وارد شوید. شما احساساتی عمیق دارید؛ اما در مدیریت آن‌ها چندان توانا نیستید. بنابراین زیاد صحبت می‌کنید بدون آن‌ که چیز زیادی از خودتان را افشا کنید.

شما از نشان دادن خصلت‌های منفی خود می‌ترسید؛ چون نمی‌خواهید موجب ناامیدی در دیگران شوید. این موضوع بیشتر به حساسیت شما در جلوگیری از درد دیگران بازمی‌گردد تا نفع خودتان. برای‌تان بسیار مهم است که همیشه همه چیز در توازن و صلح باشد و به‌عبارت بهتر تمایل دارید مشکلات را زیر فرش پنهان کنید و درد‌های‌تان را درون خودتان نگه دارید. چنین موضوعی شاید در گذشته موجب شکستن قلب و احساس تنهایی در شما شده است و به همین دلیل شما پیش از آن‌ که طرد و ترک شوید، خود رابطه را رها می‌کنید.

شما به‌شدت از تنهایی می‌ترسید و بر اساس این ترس، به‌جای اشتیاق برای عشق، از آن فراری هستید. عملکرد جالب شما بر مبنای آن است که با وارد نشدن به عشق، پیشاپیش از ترک شدن و احساس تنهایی جلوگیری کنید.


متولدین ماه آبان (برج عقرب)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه آبان

اولین ترس شما از رابطه به واهمه ذاتی‌تان از خیانت بازمی‌گردد. به ‌طور فطری شما نسبت به دیگران بدگمان و مشکوک هستید، به‌خصوص نسبت به نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین افراد زندگی‌تان. این ترس بسیار عمیق‌تر از آن است که در سطح خود را نشان دهد و با مواردی مانند ترس از طرد شدگی و تنها ماندن همراه است.

یکی دیگر از چیزهایی که شما را حتی بیش از خیانت و اعتماد به فرد اشتباه می‌ترساند، کشف و اکتشاف است. انتظار دارید دیگران به‌ طور صد در صد در و همیشه در مقابل شما گشوده باشند؛ اما خودتان تنها آنچه را که می‌خواهید دیگران ببینند، در معرض دید قرار می‌دهید. هرچند دوستانه و گشوده به‌ نظر می‌رسید؛ اما در واقعیت مخالف آن هستید و سازو‌کار درونی‌تان را برای دیگران آشکار نمی‌کنید، به‌طوری که اطرفیان‌تان حتی متوجه ابعاد دنیای درونی شما و میزان پنهان‌کاری‌تان نیز نمی‌شوند.

برخی شما را مرموز می‌نامند و البته شخصیت‌تان به‌راستی مخفی‌کار و نهان‌جو است. با وجود آن‌ که در مقابل دیگران آرام و خونسرد ظاهر می‌شوید، احساسات زیادی را زیر پوسته سطحی خود پنهان کرده‌اید. آنچه شریک‌تان قطعا خواهد فهمید، آن است که هرگز شما را کامل نشناخته است.

شما از عشق می‌ترسید؛ چراکه از نشان دادن خود حقیقی‌تان به فرد اشتباه هراس دارید. زمانی که خود را در مقابل فردی گشوده می‌کنید، این بدان معنا است که آن رابطه را برای تمام عمر خود می‌خواهید. رازها، افکار، احساسات، گذشته و خود حقیقی‌تان را تنها به یک نفر واگذار می‌کنید و این فرد همانی است که با شوری رسوا و شدت بسیار دوستش می‌دارید.

شما نگران آن هستید که تمام کارهایی که برای آن فرد می‌کنید، در نهایت به خیانت ختم شود و قلب‌تان به‌طرز غیرقابل جبرانی آسیب ببینید، همان‌گونه که در گذشته اتفاق افتاده است. و این آسیب تنها به دلیل خیانت و خود عمل آن نیست؛ بلکه به‌ خاطر کاری است که شما هرگز برای دیگران انجام نداده بودید، برای آشکار کردن خودتان در مقابل دیگری، کاری که برای‌‌تان به ‌منزله بزرگ‌ترین راه اثبات عشقی بوده است که بعدها با بی‌وفایی پاسخ داده شد.

اگر دیگران بخواهند برای توصیف شما تنها از یک کلمه استفاده کنند، آن یک کلمه «آتشین و پرشور» خواهد بود. شورمندی شما را سرشار می‌کند، به‌خصوص هنگامی که پای عشق وسط بیاید و علاوه بر آن، چیزی را نصف و نیمه نمی‌خواهید، به‌ خصوص عشق را. زمانی که عاشق می‌شوید، احساس شما عمیق، وسیع، تمام و کمال و بدون قید و شرط خواهد بود.

به موضوعات عاشقانه و پرشور علاقه دارید و حتی هنگام جنگ و جدل نیز احساس شورمندی می‌کنید. و صادقانه به این احساس خود آگاهی دارید. شاید در گذشته به شما گفته‌اند که بیش از حد به طرف مقابل عشق می‌ورزید و به‌همین دلیل سعی می‌کنید تا از مرزهایی که دیگران اشاره کرده‌اند، عبور نکنید. بنابراین وقتی عشق سرمی‌رسد، در همان مرزها حکم می‌رانید و از احساس طردشدگی مجدد جلوگیری می‌کنید.

همچنین نگران آن هستید که بار دیگر به فردی وابسته شوید. احتمالا در گذشته به شکل عمیقی عاشق شده‌اید، به‌طرز شدیدی طرف‌ مقابل را دوست داشته‌اید و گذاشته‌اید آن فرد به تمام دنیای شما بدل شود. احساس‌تان به حدی پیش رفته که تنها منبع شادی و آرامش‌تان، آن فرد بوده است. پس از تباهی رابطه، شما تلاش زیادی کردید تا بتوانید منبع شادی را در درون خود بیابید، تلاشی که نیازمند نیرو و زمان قابل توجهی بوده است. شما از عشق می‌ترسید؛ چرا که نگرانید دوباره در فرد دیگری گم شوید.

یکی از ترس‌های نهان‌تان و به احتمال زیاد آن موردی که در حال حاضر شما را از عاشق شدن مانع می‌شود، نگرانی‌‌ از شادی‌تان است. شما همه چیز را در زندگی جدی می‌گیرید و تقریبا تمام موقعیت‌ها برای‌تان وضعیت مرگ و زندگی است. زندگی برای شما مانند ترن هوایی می‌ماند که نمی‌دانید هنگامی که به شما خیره می‌شود، چطور شادی را در آغوش بگیرید. شاید عشقی خوب و شایسته در مقابل‌تان باشد؛ اما تنها فکر شما آن است که این عشق بیشتر از آنی خوب است که واقعی باشد. بنابراین دوباره همان کاری را می‌کنید که همیشه انجام داده‌اید: دچار شک و پارانویا می‌شود و به دست خودتان موقعیت خوب را از بین می‌برید.


متولدین ماه آذر (برج قوس)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه آذر

شما پرانرژی و کنجکاو هستید و اشتیاقی سیری‌ناپذیر برای زندگی دارید. چیزی که بیش از عشق طلب می‌کنید، تجربه‌ها و ماجراجویی‌های پرشور است. برای شما، زندگی ملال‌آور به معنای آن است که اصلا زنده نیستید. ترس‌تان از عشق نیز برای آن است که نگرانید رابطه برای‌تان پرملال شود یا شما برای طرف مقابل کسل‌کننده. شما به‌طور روزانه به شور و هیجان نیاز دارید و از دچار شدن به روتینی که همراه با عشق می‌آید، نگران هستید.

تنهایی همیشگی‌تان تنها از ترس از ملال و یکنواختی سرچشمه نمی‌گیرد؛ بلکه شما به‌شدت از حس آزادی خود دفاع می‌کنید. ذاتا خستگی‌ناپذیر و خانه‌به‌دوش هستید و از اقامت طولانی در یک مکان بیزارید. نمی‌توانید ساکن و آرام بمانید و پیش از نزدیکی بیش از حد به دیگری، فراری می‌شوید.

تعهدات عاشقانه به ‌تنهایی شما را نمی‌ترسانند؛ بلکه شما از گیر افتادن در یکنواختی که تعهدات به همراه دارند، واهمه دارید. عشق برای‌تان به منزله کم کردن سرعت زندگی به‌ واسطه وجود فرد دیگری است و شما نمی‌خواهید چیزهایی را بیش از همه عزیز می‌دارید، بدین شکل برای رابطه فدا کنید. دست کشیدن از سفر، ملاقات افراد جدید و داشتن تجربه‌های تازه برای‌تان به منزله دست کشیدن از زندگی است.

رابطه شما را می‌ترساند؛ چرا که نمی‌خواهید دیگری برای‌تان در حکم غل و زنجیر باشد. به‌خوبی می‌دانید که اگر موضوع ترس وسط بیاید، این دیگران هستند که باید نگران شما باشند. آن‌ها می‌بایست رفتار‌تان را تحمل کنند؛ چون شما آن فردی هستید که با مدارا و شکیبایی عمل نمی‌کنید. تنها مسیر درست از نظر شما، مسیر خودتان است. در رابطه‌‌تان به کسی نیاز دارید که به شما فرصت رشد و درخشش را بدهد، فرصت انجام تمام کارهایی که دوست دارید و علاوه بر آن، همیشه در این مسیر همراهی‌تان کند. پیشتر در رابطه عشقی، جا گذاشته شده‌اید و به‌همین دلیل می‌ترسید که فرد دلخواه‌تان راحت به ‌دست نیاید.

با وجود آنکه به قمارباز بودن شهرت دارید، وقتی حرف از عشق باشد، به‌شدت فداکار می‌شوید. همچنین فردی ایده‌آل‌گرا هستید، به‌خصوص در زمینه عشق و از احساس راحتی زیاد و دریافت آرامش از فردی اشتباه در رابطه واهمه دارید. شما نمی‌خواهید دچار وابستگی به شخصی شوید که تنها نتیجه رابطه با او، کشف عدم توانایی‌ش در درک شما باشد.

چیزی که بیشتر از هر چیزی از آن متنفر هستید، فریبکاری احساسی است، چیزی که در گذشته آن را تجربه کرده‌اید. چنین چیزی را نمی‌توانید تحمل کنید و زمانی که اوضاع خوب پیش نرود، شما از رابطه خارج می‌شوید. منطق خونسرد و صداقت بیش از حد‌‌تان، همیشه از احساسات پیشی می‌گیرند. اگر بخواهیم رک باشیم، شما نمی‌خواهید با چیزهایی که با کج‌خلقی یا آشفتگی احساسی همراه هستند، درگیر شوید.


متولدین ماه دی (برج جدی)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه دی

شما به ‌طرز خیره‌کننده‌ای خوددار، مسئول، متمرکز و منظم هستید. ترس‌تان از عشق نیز به همین موضوع بازمی‌گردد؛ چراکه در نظرتان رابطه همراه با بی‌ملاحظگی است و نمی‌توان روند آن را پیش‌بینی کرد. شما نیاز به تنظیم کردن کارها، بررسی امورات و برنامه‌ریزی دارید. عشق اما می‌تواند غیر قابل اطمینان باشد و به‌همین دلیل نسبت به آن بسیار محتاط هستید. شما به عشق اجازه ورود را نمی‌دهید، تنها به این خاطر که می‌تواند زندگی‌تان را خراب کند و کنترل اوضاع را از دست‌تان بگیرد.

از شکست در زندگی بیزار هستید و عشق نیز چیزی نیست که بتوانید ناکامی در آن را تحمل کنید. شما فردی واقع‌گرا هستید و زمانی که پای عشق وسط باشد، دنیا را بهشت نمی‌بینید. تنها می‌دانید که اگر اجازه ورود عشق را داده‌اید، آن را برای زمانی طولانی می‌خواهید. زیاد اهل سازش نیستید و زندگی را روی شانه‌های خودتان حمل می‌کنید، به‌همین دلیل عشق برای شما به ‌منزله سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌ای که بهای آن تلاش، وقت، پول و خودتان است. بنابراین شکست در عشق برای‌تان به معنای از دست دادن سرمایه‌ است، شکستی که شدیدا به شما ضربه می‌زند و حس می‌کنید مورد سواستفاده قرار گرفته‌اید و تحلیل رفته‌اید.

دستیابی به شما مشکل است؛ اما اگر دیوارهای‌تان فروبریزد، به طرز لجوجانه‌ای فردی متعهد و وفادار خواهید بود. همین موضوع نیز شما را می‌ترساند؛ چون می‌دانید اگر در رابطه‌ای اشتباه باشید، توان ترک آن را ندارید. زمانی که کسی را فهمیدید و به او اجازه ورود دادید، تغییر دیدگاه و فکر برای‌تان سخت است.

درک شما آسان نیست، نسبت به افرادی که فرصت کشف‌تان را به آن‌ها می‌دهید، بسیار محتاط هستید و در واقع پیش از چنین اجازه‌ای، اول خودتان طرف مقابل را کشف می‌کنید. شما به نتایجی که با تلاش سخت به‌ دست می‌آیند، باور دارید و این اعتقاد‌تان دوباره از ترس شما از شکست نشات می‌گیرد. بر همین اساس نمی‌خواهید پس از تلاش بسیار برای رابطه، با قلبی که عصاره‌‌اش کشیده شده است، تنها باقی بمانید.

یکی از چیزهایی که به آن اهمیت زیادی می‌دهید، غرورتان است و آن که دنیا شما را چطور می‌بیند. از عشق می‌ترسید؛ چون شما را احمق جلوه می‌دهد و همچنین از دردی که موجبش می‌شود و وضعیت رقت‌انگیزی که از شما در نظر عموم درست می‌کند. شما نمی‌خواهید ضعیف به‌ نظر بیایید.

تا حد ممکن می‌‌خواهید قوی دیده شوید و از آشکار شدن ضعف‌ها و سستی‌های خود ممانعت می‌کنید. بنابراین تمایل دارید از احساسات رو برگردانید و دیواره‌های دفاعی خود را در برابر آن مقاوم کنید. مشکلی نیست که دیگران به شما تکیه کنند؛ اما عشق موجب می‌شود به دیگری اتکا داشته باشید و همین موضوع به شما این احساس را می‌دهد که اوضاع در کنترل‌تان نیست و در موقعیت پایین‌تری قرار دارید.


متولدین ماه بهمن (برج دلو)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه بهمن

شما نیاز شدیدی به آزادی دارید و همچنین به زمان‌هایی تا در آن تنها باشید. به جهان، به‌عنوان مجموعه‌ای از احتمالات نگاه می‌کنید. شما از عشق می‌ترسید؛ چون محدودیت و اجبار را نمی‌خواهید. زمانی که در رابطه باشید، وفادار و متعهد خواهید بود. دیگران را مانند خود می‌بینید و به شریک‌تان آزادی و استقلالی را می‌دهید که خود در مقابل به آن نیاز دارید.

دیدگاه‌های‌تان از تملک بسیار دور است و می‌ترسید آن‌چه را می‌خواهید در مقابل دریافت نکنید. پیشتر در موقعیت‌هایی بوده‌اید که اوضاع خوب پیش نرفته است؛ چراکه شریک‌تان خواستار آن بوده تا او را در اولویت بالاتری از استقلال‌تان قرار دهید. این کار برای شما به ‌منزله خفگی است. از آنجا که ایده‌آل‌گرا هستید، عشق حقیقی را می‌خواهید؛ اما در عین حال قدرت زیادی در کنترل احساسات دارید و برای دفاع از حریم استقلال‌تان، به رابطه‌های معمولی متمایل هستید.

این موضوع بدین معنا نیست که به ‌دنبال شریک عشقی نیستید. در واقع تنها نگران آن هستید که نتوانید شریک ایده‌آل‌تان را پیدا کنید، کسی که توانایی درک اهمیت‌تان برای فردیت را داشته باشد. شما رابطه‌ای را نمی‌خواهید که در آن هر دو طرف نه تنها فردیت مجزای‌شان را از دست ‌دهند؛ بلکه خود رابطه نیز نابود شود.

بر اساس تجربیات‌تان، پیدا کردن فردی که دیدگاه غیرمعمول‌ و روح آزاد‌تان را درک کند و آماده باشد تا قوانین عشق را با شما بازنویسی کند، بسیار سخت است. عادی و معمولی بودن چیزی نیست که بخواهید. ترس شما از آن است که اصالت رابطه با انتظارات، تلاش برای رسیدن به نقطه عطف‌های گوناگون و طی مسیر متداول رابطه‌ها، از دست برود. به‌عبارتی شما عشق را مانند دیگران نمی‌‌خواهید.

همچنین شما ترس عمیقی دارید از پذیرفته نشدن و مورد تایید نبودن. این موضوع به انتظارات زیادی برمی‌گردد که از شخص خودتان دارید و البته به غرورتان. شما از عشق می‌ترسید؛ چون رابطه به معنای آن است تمام ۲۴ ساعت هر روز و ۷ روز هفته، باید خود واقعی‌تان را در معرض دید دیگری قرار دهید.

شما فردی غریزی هستید و به افراد زیادی اعتماد می‌کنید، به‌ طوری که شاید برخی شما را زودباور یا ساده بنامند. در گذشته، احتمالا این طبیعت خوب شما مورد سو استفاده قرار گرفته است و شما اکنون منطق را برتر از احساسات قرار می‌دهید تا دوباره شعور و ادراک‌تان را از دست ندهید. علاوه بر این از عشق که آدم را به موجودی ابله تبدیل می‌کند، می‌ترسید. در گذشته، بر خلاف تمام باورهایی که به آن‌ها اعتقاد دارید، به افراد وابسته شدید و هنگام پایان پذیرفتن رابطه، تنها برای‌تان پریشانی و آشفتگی باقی مانده است. به همین دلیل نمی‌خواهید خود را دوباره در چنین موقعیتی قرار دهید.


متولدین ماه اسفند (برج حوت)

دلایل ترس از عشق متولدین ماه اسفند

شما نگران آنید که مورد سو استفاده قرار بگیرید. فردی فداکار هستید و بدون هیچ انتظاری، برای کمک به دیگران مسیرتان را کج می‌کنید. به‌طرز فوق‌العاده‌ای دیگران را با آغوش باز می‌پذیرید و چیزی که بیشتر از عشق در طلب آن هستید، کمک به مردم است. اغلب به سمت افرادی با روح‌هایی آسیب‌دیده کشیده می‌شوید و نیازتان به حفاظت از انسان‌ها، شما را از تعیین مرز و حد‌های شخصی‌تان ناتوان می‌کند. معمولا پس از اتمام رابطه، احساس می‌کنید که از شما استفاده شده است. به همین دلیل از عشق می‌ترسید؛ چرا که نمی‌خواهید این احساس را دوباره تجربه کنید و از طرف دیگر می‌دانید در یک رابطه نمی‌توانید مانع خودتان شوید و همه چیزتان را فدای طرف مقابل می‌کنید.

بارها احساس کرده‌اید عاشق شده‌اید؛ چون تنها کاری که فرد مقابل برای جذب شما باید انجام دهد، گفتن چیزهایی است که به شما بقبولاند عاشق هستید. این تقصیر شما نیست؛ چرا که در زمینه عشق و عاشقی درمان‌ناپذیر هستید و تنها به دنبال یافتن یار. این موضوع اما همیشه دوام نمی‌آورد و شما بارها با احساس ناامیدی مجبور به اتمام رابطه شده‌اید. شما از عشق می‌ترسید؛ چون می‌دانید به‌ آسانی وابسته می‌شوید و این کار را بارها و بارها با افراد اشتباه در رابطه تجربه کرده‌اید.

به هر قیمتی که شده است می‌خواهید از رابطه و شکستن قلب‌ دوری کنید. در این مورد تنها طبیعت مراقب‌گر و وفاداری کورکورانه‌تان مقصر است. شما بدون قید و شرط می‌بخشید و در روابط متعدد، شریک‌های‌تان آن‌قدر از شما گرفته‌اند تا دیگر چیزی برای بخشش نداشته‌اید. شما دیگر نمی‌خواهید آن خلا را تجربه کنید. می‌ترسید تا تنها یک شکست دیگر قلب، یک سقوط عاطفی دیگر و یک اتمام رابطه دیگر شما را کاملا در هم بشکند و ایمان‌تان را به عشق از بین ببرد.

بیشتر بخوانید:  خون آشام عاطفی کیست؟ 7 نشانه برای شناخت آدم های سمی

منبع: Thought Catalog

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

صنم وفقی

صنم وفقی

مترجم و دوستدار ادبیات

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: