درک قدرت درون و استفاده از آن در زندگی

انرژی درونی

تمامی انسان‌ها دارای یک ذهن پیشرفته و تکامل یافته هستند که باعث تمایز اون‌ها نسبت به تمامی موجودات این سیاره میشه. البته ذهن، تنها به مغز محدود نمیشه و در واقع ترکیب تمام هوش و ادراک واقع در سرتاسر وجود است. ذهن انسانی، قادر به درک واقعیت در شیوه‌‌های بسیار تکامل‌یافته است، با استفاده از تمامی حس‌ها و شرایط موجود. اما چیزی که واقعا ذهن انسان رو متفاوت میکنه قدرت درون او و توانایی تصور کردن است.

ذهن انسان قدرت خیالپردازی، تصور و در هم تنیدن واقعیت‌های مختلف را داراست و همین توانایی راه را برای تجربه‌ی واقعی آن‌ها هموار می‌کند. به عنوان یک انسان، قدرت واقعی ما در توانایی برای خیال و تصور کردن است؛ توانایی ما در نمایش نوع دیگری از واقعیت در ذهنمان. اصلا مهم نیست آی‌کیوی شما چقدره، در نهایت به عنوان یک انسان همه‌ی ما می‌تونیم واقعیت‌هایی رو که دوست داریم تصور کنیم.

هر کودک و هر فرد بزرگسالی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، نقطه نظرهای خاص، نیاز‌ها و تمایلات بخصوص. و بخاطر همین توانایی‌ها انسان‌ها قدرت گسترش و ساخت واقعیت‌های مختلف رو بیشتر از موجودات دیگر روی کره‌ی زمین دارند.

از قدرت پیشرفته‌ی تصور که بگذریم، انسان‌ها مدام در حال رنج کشیدن هستند زیرا از طبیعت واقعی خود به عنوان یک «خالق» بی اطلاعند. ما همیشه خیالپردازی می‌‌کنیم، آرزو و تصورات مختلفی داریم، اما تعداد بسیار کمی از ما واقعیت رو در دنیای فیزیکی همانطور که مایلیم تجربه می کنیم. زیرا ما یاد گرفته‌ایم در مقابل تمایلات و اشتیاق‌های خودمان «مقاومت» کنیم.

در ادامه‌‌ی این مطلب در مورد درک قدرت درون و تشخیص طبیعت حقیقی خودمان به عنوان یک «خالق» بیشتر خواهیم خواند.

ما فقط یک جسم نیستیم

بدن ما قابل مشاهده و مرئی است، از این رو بسیار طبیعیه که در ابتدا خودمون رو با بدن‌هامون بشناسیم. همه‌ی ما یک «تصویر» از خودمون داریم که بیشتر آن از گذشته، از شرایط حاکم و از بدن فیزیکی ما تشکیل شده است. یکی از دلایلی که ما درکی از قدرت درون خودمان نداریم، دانش محدود ماست نسبت به آنچه که واقعا هستیم.

ما آنقدر درگیر ظواهر معمول خودمان و زندگی می شویم و آنقدر تصور ظاهری در ما نفوذ کرده که دیگر طبیعت بی شکل و فرم خودمون رو فراموش کردیم. ما فراموش کرده‌ایم که علاوه بر یک بدن ظاهری همچنین یک آگاهی غیر ظاهری نیز در ما وجود داره که در واقع مخزن‌ تمام اموراتی ست که در واقعیت ظاهر می‌شوند و ما تجربه می‌کنیم.

ذاتا ما منبعی هستیم که این جهان فیزیکی رو خلق کرده، و همچنین موجوداتی موقتی هستیم که در شکل انسانی ظاهر شده‌ایم. ما بیش از حد خودمان را به عنوان یک مخلوق شناخته‌ایم، آنقدر که طبیعت واقعی و ذاتی خودمان به عنولن یک «خالق» را فراموش کرده‌ایم. شناخت این دو بُعد از وجودمان تازه شروع مجموعه‌ای کامل از زندگیست.

به خودتان اجازه دهید تا هر آنچه تصور می‌کنید تبدیل به واقعیت شود

خیلی از ما در مورد «قانون جذب» شنیدیم، قانونی که با استفاده از اون می‌تونیم هر واقعیتی رو با فکر کردن بهش جذب کنیم. این درست به نظر میرسه، ما هر واقعیتی رو می‌تونیم با تصور کردن و اجازه دادن به ظاهر شدن در زندگی تجربه کنیم. اما مشکل اصلی بسیاری از ما مقاومت درونی و الگوهای درونی قدرتمند و از پیش تعریف شده‌ایست که جلوی تجربه‌ی افکارمان را می‌گیرد.

شما می توانید به هر واقعیتی اجازه دهید تا در زندگی‌تان ظاهر شود، زمانی که واقعا به این امر باور داشته باشید و به شدت انتظار به وقوع پیوستنش را داشته باشید. باور داشتن و انتظار داشتن دو شزط لازم برای این است که به ذهن اجازه‌ی آشکارسازی واقعیت مدنظر خودتان را بدهید.

حال می دانید که چرا رویاهای شما تبدیل به واقعیت نمی‌شوند، زیرا شما واقعا نه باور دارید و نه انتظار دارید که آن‌ها در واقعیت اتفاق بیفتند. بهتره با خودتون صادق باشید و دوباره به این موضوع فکر کنید.

انرژی کائنات آماده است تا به شما خدمت کند

انرژی کائنات یا به اصطلاح هوش و آگاهی برتر در واقع خود «تو» هستی. بنابراین تو اینجایی تا به خودت کمک کنی. «آگاهی برتر» و همچنین «ذهن شرطی شده» بخشی از شما هستند، دو حالت از شما در واقعیت. وقتی این دو حالت با نظم و هارمونی کار کنند، هستی و وجود شما به معنای واقعی لذتبخش و پرمعنا می‌شود.

«ذهن» حضور دارد تا یک واقعیت را تصور کند، و «آگاهی برتر» نیز حضور دارد تا واقعیت مد نظر را آشکار و ظاهر کند. ذهن وظیفه‌ی به وقوع پیوستن چیزی را بر عهده ندارد، وظیفه‌ی ذهن تصور کردن، خیالپردازی، نقشه کشیدن و ترجیح و تشخیص دادن است. اما آگاهی برتر با استفاده از قانون جذب واقعیت دلخواه رو آشکار می‌کند. البته ذهن است که به آگاهی ما اجازه‌ی ظاهر شدن در دنیای فیزیکی را می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  5 روش ویژه برای فعال سازی انرژی و قدرت درون

مقاومت در برابر قدرت درون و وجود بی نهایت خودتان را تمام کنید

پاسخی ساده در جواب اینکه چطور از قدرت درون خودمان استفاده کنیم این است که «مقاومت کردن را تمام کنید» ممکنه کمی عجیب به نظر برسه اما تنها دلیلی که شما در واقعیت رویایی خودتون زندگی نمی‌کنید فقط بخاطر خودتان است (بخشی از شما که مربوط به ذهن است) که در مقابل حضور در واقعیتی متفاوت مقاومت می‌کنید.

چرا باید در مقابل وجود بی نهایت خودتان مقاومت کنید؟ زیرا شما انواع و اقسام شرطی شده‌‌گی‌ها و محدودیت‌های مختلفی دارید. ممکنه پیش خودتون احساس کنید که ادم بی‌ارزشی هستید، یا به اندازه‌ی کافی خوب نیستید، یا معجزه هیچگاه اتفاق نمی‌افته یا زندگی اصلا آسون نیست.

این افکار محدود کننده جلوی شما و آگاهی برتر شما رو می‌گیرد و در نتیجه هیچ واقعیت جدیدی جایگزین واقعیت فعلی شما نمی‌شود. پس بهتره به معجزه باور داشته باشید، به شانس و همزمانی‌ها باور داشته باشید و به نظم برتر برای حال خوب باور داشته باشید. این جهان یک واقعیت رویاگونه‌ است و هر چیزی که اشتیاقش رو داشته باشید در این واقعیت ظاهر خواهد شد.

بدبینی بیش از حد و ذهنی بودن بیش از حد راجع به هر چیزی رو متوقف کنید. همیشه تعادل رو حفظ کنید و تنها به این باور نداشته باشید که با سختکوشی و پشتکار به هر چیزی میشه رسید. به این فکر کنید برای ساختن یک ستاره در کهکشان چقدر نیروی انسانی لازمه در صورتی که این همه ستاره در کهکشان با منبع اصلی حیات خلق شده‌اند.

یاد بگیرید که رها کنید

شاید کمی متناقض به نظر برسه، چیزی که برای درک قدرت درون نیاز دارید این است که تمام افکاری را که باعث مقاومت در شما می‌شوند رها کنید.

نیازی مبرمی به هیچ تکنیک ویژه‌ای نیست، تنها کافی‌ست افکار محدود‌کننده‌ی خودتون رو رها کنید. هر فکری که به شما می گوید «این امکانپذیر نیست» یک فکر محدوده کننده است، هر فکری که به شما القا می‌کند «زمان بسیار زیادی نیازه تا این اتفاق در واقعیت بیفتد» یک فکر محدود کننده است، هر فکری که به شما می گوید «من نمیتونم به اون چیزی که میخوام برسم» یک فکر محدود کننده است.

تو یک خالق قدرتمندی، با استفاده از قدرت خودت زندگی رو شروع کن و اجازه بده تا آگاهی نامرئی به تو نشون بده که چطور هر چیزی رو تصور کنی در واقعیت ظاهر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  عدم درک درست از انرژی درونی


این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضا توزنده‌جانی

مرتضا توزنده‌جانی

نویسنده و گوینده. علاقمند به طبیعت، مدیتیشن و دیدن

نظر خودتون رو بنویسید