آهنگ هنگ درام تانتریک و شمنیزم برای مدیتیشن و تعادل چاکراها

آهنگ مدیتیشن برای تعادل چاکراها

تعادل چاکراها یعنی تعادل در انرژی‌ها، تعادل در لحظه لحظه‌ی زندگی. با تمرین مدیتیشن می‌تونیم چاکراهای خودمون رو به تعادل برسونیم و با کل جریان هستی و کائنات در هارمونی و هماهنگی قرار بگیریم.

حرف زدن در مورد مدیتیشن و چاکراها گاهی به موضوعی کلیشه‌ای تبدیل میشه، بله زندگی مدرن، استرس‌های روزمره و دغدغه‌های بی‌پایان زندگی مدرن به ما اجازه نمیده که برای سلامت ذهن و جسم خودمون قدمی جدی برداریم.

راستش رو بخواید زندگی همیشه همینطور بوده، اگه یک ماه پیش، ۶ ماه پیش و یا سال گذشته‌ی خودمون رو به یاد بیاریم، متوجه خواهیم شد که در چرخه‌ای بی‌پایان آرزوها و خواسته‌ها قرار گرفته‌ایم، چرخه‌ای که انگار هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد. وقتی به هدفی می‌رسیم، لحظه‌ای بعد برای رسیدن به هدفی دیگر تلاش می‌کنیم و در مادیات و خواسته‌های جسمانی غرق می‌شویم.

گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که ما چیزی بیشتر از یک جسم هستیم.

البته منظور من نیست که باید زندگی رو رها کرد و به غاری در دل جنگل و کوهستان پناه برد تا سرانجام بتوانیم معنای زندگی رو کشف کنیم. اصلا و ابدا برای کشف معنای زندگی نیازی نیست به دل جنگل برویم.

واقعی‌ترین کار ممکن این است که در جامعه‌ی انسانی حضور داشته باشیم و در میان جمعیت آدم‌ها به کشف دنیای درون خودمان بپردازیم. تنها تصور کنید که روزانه با صد‌ها آدم مواجه می‌شوید، در ترافیک معطل می‌شوید، زمانی را در مترو و بی‌آر‌تی می‌گذرانید، دغدغه‌ی مالی دارید اما در میان تمام این حالات، شما در صلح و آرامش قرار گرفته‌اید. چرا؟ چون هر لحظه به کشف درون خودتان می‌پردازید.

قبول دارم که چنین کاری سخت و دشوار است و تمام این حرف‌های خوب رو به راحتی فراموش خواهیم کرد. اما حداقل از الان به بعد می‌تونیم در این مسیر قدم‌های کوچکی برداریم.

در ادامه با ویژگی‌های خاص آهنگ امروز آشنا خواهیم شد.

شمنیزم چیست؟

شمنیزم یک تمرین است که فرد را برای رسیدن به آگاهی بیشتر دعوت می‌کند. «شمن‌ها» یا کسانی که به شمنیزم باور دارند، معتقد هستند که دنیا، یک جهان روحانی‌ست و انرژی‌های معنوی این دنیای زیبا را هدایت می‌کنند.

آهنگ هنگ درام امروز نیز از آواهای شمن‌ها و شمنیزم الهام گرفته و به ما برای رسیدن به یک سطح آگاهی عمیق‌تر کمک خواهد کرد.

تانتریک یا تانترا چیست؟

تانترا از سنت‌های مرموز هندوئیسم و بودیسم ریشه می‌گیرد و از اواسط هزاره‌ی اول میلادی شکل گرفته است. متون تانترایی شامل نکاتی درباره‌ی مراحل مختلف زندگی از جوانی تا پیری، خیرات، آداب نیایش در معابد، طبقات مختلف جامعه، مراسمات دینی و تمرینات یوگا است.

هر آن چیزی که تحت تاثیر سنت تانترا باشد، نام تانتریک را به خود می‌گیرد. آهنگ تانتریک امروز، حس و حال این سنت کهن را برایتان در حین مدیتیشن به ارمغان می‌آورد.

آهنگ هنگ درام برای مدیتیشن و تعادل چاکراها

از این موزیک می‌توانید برای مدیتیشن و تعادل چاکراها استفاده کنید و در عین حال حس و حال تانتریک و شمنیزم این آهنگ به شما کمک می‌کنه که در طول تمرینات خود به حالتی عمیق‌تر و لذت‌بخش‌تر برسید.

همین حالا می‌تونید آهنگ آهنگ درام برای مدیتیشن رو دانلود نمایید و یا به صورت آنلاین گوش دهید:

دانلود آهنگ هنگ درام تانتریک و شمنیزم برای مدیتیشن و تعادل چاکراها

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید