آهنگ چیل اوت و جاز برای کار، مطالعه و سر میز غذا

آهنگ چیل اوت و جاز

«جاز ملایم» یا «Smooth Jazz» یکی از ژانرهای موسیقی جاز به حساب می‌آید. این سبک موسیقی از ترکیب جاز و پاپ شکل می‌گیرد و تاثیری بسیار راحت و آرام روی فرد خواهد گذاشت. این ژانر در اواسط دهه ۱۹۷۰ در ایالات متحده‌ آمریکا بوجود آمد، اما تا دهه‌ی ۱۹۸۰ نام این سبک هنوز «جاز ملایم» نبود.

امروزه جاز ملایم یکی از سبک‌های مشهور موسیقی جاز به شمار می‌آید و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. ساکسیفون و گیتار ملودی‌های آرام این نوع از جاز را شکل می‌دهند.

آهنگ چیل اوت به چه معناست؟ «چیل اوت» یا «Chillout»  در زبان انگلیسی چنین معنایی دارد: آرامش خودت رو حفظ کن. دقیقا به همین دلیل به آهنگ‌هایی که هیجان ندارند و شما رو به آرامش دعوت می‌کنند چیل اوت می‌گویند.

موسیقی چیل اوت در دهه‌ی ۱۹۹۰ در “اتاق‌های چیل” باشگاه‌های رقص ظهور کرد، مکانی که موسیقی آرام کننده‌ای پخش می‌شد تا به رقاص‌ها آرامش دهد.

در پست موسیقی امروز هم قراره آهنگ چیل اوت و جاز با هم بشنویم، موسیقی آرامش‌دهنده‌ای که میتونه انتخاب مناسبی برای کار، مطالعه کتاب و حتی غذا خوردن باشه.

اگه عاشق مطالعه کتاب هستید، می‌تونید این آهنگ رو به عنوان صدای پیش‌زمینه پخش کنید و از کتاب خوندن لذت بسیار بیشتری ببرید. اگر در خانه کار می‌کنید و یا در محل کار امکان پخش آهنگ دارید، آهنگ چیل اوت به شما کمک میکنه که راحت‌تر روی پروژه‌ها کار کنید. پخش آهنگ چیل اوت حتی در هنگام غذا خوردن و سر میز غذا، میتونه براتون آرامشی دلپذیر رو به ارمغان بیاره.

هین الان می‌توانید آهنگ چیل اوت و جاز ملایم رو دانلود نمایید یا به صورت آنلاین گوش دهید:

دانلود آهنگ چیل اوت و جاز برای کار، مطالعه و سر میز غذا

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید