چرا در دکوراسیون منزل به آینه‌های گرد نیاز داریم؟

آینه گرد

بیاید به خونه‌مون دوباره فکر کنیم. به خطوط وسایلی مثل مبلمان، پنجره، کابینت، در، میز و … توجه کنیم. بیشتر این خطوط مربع و مستطیل شکل هستند، مگه نه؟ آره، تقریبا خطوط تمام وسایل در دکوراسیون منزل مربع و مستطیل شکل هستند. البته این چیز عجیبی نیست. اکثر خونه‌ها با خطوط مستقیم و راست‌گوشه پر شده‌اند و شاید به همین دلیل باشه که اخیرا خطوط منحنی‌ در دکوراسیون منزل خیلی استفاده میشه و به نوعی تبدیل به مد شده.

زمانی که در خونه خطوط راست‌ گوشه زیادی وجود داشته باشه، محیط داخلی خونه ناخوشایند و غیرصمیمی بنظر میرسه، به معنایی دیگه خونه‌مون به مکانی خشک، غیرساده و کاملا معمولی تبدیل خواهد شد. اما این به این معنا نیست که مثلا باید مبلمان رو عوض کنیم و یه دست مبل منحنی وار بخریم، یا سایر خرج‌های غیرمعقول و پرهزینه که ممکنه به ذهن‌مون برسه.

پس راهکار چی میتونه باشه؟ شاید این سوال برای خیلی از ما مطرح بشه: برای تبدیل محیطی ناخوشایند به محیطی صمیمی چیکار میشه کرد؟ اضافه کردن آینه‌های منحنی و دایره‌وار به دکوراسیون  منزل بهترین و آسون‌ترین روش به شمار میاد. چه کاری ساده‌تر از این؟ خبر خوب اینه که آینه گرد به سایز هر جور خونه‌ای میاد، از آپارتمان‌های کوچک گرفته تا خونه‌های بزرگ.

استفاده از خطوط منحنی آینه‌های گرد، باعث بخشیدن یه حس و حال راحت و صمیمی به منزل میشه. آینه‌ها همچنین بخاطر خاصیت انعکاسی خودشون باعث روشن‌تر و بزرگ به نظر رسیدن محیط خونه خواهند شد. پس بهترین وسیله برای اضافه کردن به دکوراسیون یه اتاق کوچک، پذیرایی یا حتی سرویس بهداشتی، میتونه آینه باشه. و چه بهتر که آینه فرم منحنی و غیرمعمولی داشته باشه.

دیدن عکس‌های زیر میتونه برامون الهام بخش باشه و برای تغییر دکوراسیون منزل بهمون ایده بده.

 در ادامه با نمونه‌های بیشتری از کاربرد آینه در چیدمان منزل آشنا میشیم.

آینه گرد در چیدمان منزل

آینه گرد در دکوراسیون منزل

خطوط منحنی در دکوراسیون

آینه گرد

آینه منحنی در دکوراسیون

آینه گرد


این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبی توزنده‌جانی

کارشناس ارشد معماری، ایده‌پرداز و بلاگر. شیفته‌ی زندگی و طبیعت

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: