چیدمان اتاق پذیرایی : قفسه کتاب را پشت مبل قرار دهید

رعایت یه سری اصول برای چیدمان اتاق پذیرایی به افراد کمک میکنه تا وسایل رو به طرز درستی در اتاق نشیمن جایگذاری کنند. در چیدمان اتاق پذیرایی ، بعضی از افراد بر این باورند که میشه مبل رو جلوی وسیله‌ای دیگر قرار داد. دقیقا مثل پارک دوبل. قرار دادن قفسه کتاب در پشت مبلمان، یکی از انواع پارک دوبل در چیدمان اتاق پذیرایی به شمار میره.

با استفاده از این راهکار مساحت کمتری توسط وسایل اشغال میشه. و به نوعی از فضای محدود اتاق نشیمن هم استفاده بهینه شده. اگه کتاب‌های زیادی دارید و قفسه کتاب‌تون فضای زیادی رو اشغال کرده، پس بهتره چیدمان اتاق نشیمن رو تغییر بدید و مکان مناسب‌تری برای قفسه کتاب پیدا کنید.

اما قبل از شروع تغییر دکوراسیون، قراره در این مقاله 4 خونه رو با هم ببینیم که این ایده رو انجام داده‌اند. و در نهایت یه فضای جذاب رو با استفاده از مبل و قفسه کتاب بوجود آورده‌اند.

چیدمان اتاق پذیرایی

رنگ مبلمان و قفسه کتاب

قفسه طلایی در پشت کاناپه فیروزه‌ای رنگ، یه جلوه زیبا رو پدید آورده. در نهایت ترکیب این دو رنگ، یعنی طلایی و آبی روشن باعث ایجاد یه حس و حال دوست داشتنی در اتاق نشیمن شده. شما هم می‌تونید با رنگ مبلمان و قفسه، یه ترکیب جذاب رو خلق کنید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای انتخاب رنگ در دکوراسیون

قفسه کتاب

قفسه کتاب در چیدمان اتاق نشیمن

بعضی از قفسه‌ها مخصوص کنج خونه ساخته شده. در این حالت اگه مبلمان شبیه عکس بالا باشه، خیلی خوب میتونه با قفسه جور در بیاد. ترکیب این دو، یه فضای دنج رو در گوشه اتاق نشیمن بوجود میاره. این چیدمان اتاق نشیمن باعث شده قفسه کتاب و مبلمان به نوعی با هم وارد تعامل بشند و هر دو برای مخاطب مهم جلوه کنند.

چیدمان اتاق نشیمن

کاغذ دیواری و قفسه کتاب

اگه در خونه‌ی اجاره‌ای ساکن هستید پس احتمالا نمیتونید از کاغذ دیواری استفاده کنید. در این حالت میشه به قفسه کتاب، کاغذ دیواری با یه الگوی جذاب و متفاوت رو چسبوند و سپس قفسه رو پشت مبل قرار داد. شبیه عکس بالا که از الگوی برگ گیاهان استفاده کرده.

بیشتر بخوانید:  6 راهکار جذاب و جدید برای چیدمان تابلو روی دیوار

قفسه کتاب

قفسه‌های بلند و بزرگ هم از این قانون مستثناء نیستند. این قفسه بلند به کل فضای خونه یه حس دراماتیک و هنری بخشیده. اگه فعلا قصد اسباب کشی ندارید یا صاحب خونه فعلی‌تون هستید، سفارش ساخت یه قفسه کتاب بلند  میتونه منطقی باشه. نکته مثبت اینجور قفسه‌های کتاب بلند اینه: فضای خیلی زیادی رو برای کتاب‌ها فراهم میکنه. و چون ارتفاع بلند و نامتعارفی داره خیلی بیشتر از قفسه‌های معمولی توجه فرد رو به خودش جلب میکنه.

حالا برای شروع، چیدمان اتاق پذیرایی رو تصور کنید. فرض کنید که قفسه کتاب رو به این فضا منتقل کرده‌اید و جلوی قفسه، مبلمان قرار گرفته. ترکیب کلی چطور میشه؟ اگه در ذهن‌تون چیدمان جدید خوب از کار درمیاد، پس بهتره این ایده رو در اولین فرصت اجرا کنید.

بیشتر بخوانید:  5 گیاه آپارتمانی که با نور کم رشد می‌کنند

منبع: Apartment Therapy

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبی توزنده‌جانی

مجتبی توزنده‌جانی

کارشناس ارشد معماری، ایده‌پرداز و بلاگر. شیفته‌ی زندگی و طبیعت

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: