اهمیت سلامت روان در محیط کار

سلامت روان در محیط کار

بعضی روزها حال ما خوب نیست و این موضوع کاملا مشهود است: سرماخوردگی، شکستگی دست یا مسمومیت غذایی. وقتی ما دچار تب، سرماخوردگی یا جراحت‌های مخلف می‌شویم، این مورد را به منظور مرخصی گرفتن با یک ایمیل به مدیر خود اعلام می‌کنیم. در بسیاری از شرکت‌ها نیز مرخصی گرفتن به منظور معاینه و یا درمان توسط دندانپزشک یک امر بدیهی به شمار می‌رود.

اما در مورد زمان‌هایی که به دلایل ذهنی و روانی حال خوبی ندارید چه؟ یا زمانی که فقط معاینه توسط پزشک حال شما را بهتر می‌کند؟ شرکت‌ها برای بهبود سلامت روانی و ذهنی کارمندان خود در واقع چه کاری انجام می‌دهند؟

در کشور آمریکا، از هر ۵ فرد بالغ، یک نفر بیماری روانی را تجربه می‌کند، اما از این تعداد فقط ۴۱ درصد خدمات درمانی دریافت می‌کنند. بسیاری از این افراد همچنین این مشکل را به عنوان یک راز پیش خود نگه می‌دارند و در محیط کار چیزی از خود بروز نمی‌دهند. موضوع سلامت روان همراه با نوعی شرم و خجالت است و کارمندان ممکن است نگران این موضوع باشند که پس از حرف زدن آزادانه در این باره مورد قضاوت قرار گیرند یا حتی بدتر، که این موضوع باعث وارد شدن خدشه به کار حرفه‌ای آن‌ها شود.

اما صحبت نکردن در مورد سلامت روان می‌تواند یک اشتباه مهلک برای محیط کسب و کار باشد. بیماری‌های جدی روانی تنها در کشور آمریکا حدود ۱۹۰ میلیارد دلار هزینه‌ی سالانه بر جای می‌گذارد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۲۰۰ میلیون روز کاری، سالانه به خاطر افسردگی و ناهنجاری‌های روانی هدر می‌رود.

ما نیاز داریم تا چارچوب‌های بهتری انتخاب کنیم تا از سلامت روان خودمان در محیط کار مراقبت کنیم. اگرچه در حال حاضر بعضی از شرکت‌ها این کار را انجام می‌دهند.

سلامت روان چگونه بر محیط کار تاثیر می‌گذارد

در سال ۲۰۱۶ سازمان سلامت جهانی اعلام کرد اگر مراحل درمانی سلامت روان در سطح وسیع انجام نپذیرد، جهان تا سال ۲۰۳۰ به خاطر افسردگی و عوارض استرس و اضطراب، ۱۲ میلیارد روز کاری را از دست خواهد داد.

تعداد ساعاتی که خارج از محیط کار سپری می‌شود در این آمار گنجانده نشده بلکه فقط ساعاتی که در محیط کار باعث کاهش بهره‌وری است مد نظر گرفته شده است. این در حالی‌ست که بسیاری از کارمندان هیچ سابقه‌ای مبنی بر مشکلات سلامت روان و صحبت در این مورد ندارند، و با این وجود باز هم به انجام کار می‌پردازند در حالیکه قادر به تمرکز نیستند و همین موضوع باعث افزایش استرس و اضطراب و تشدید مشکلات موجود در محیط کار می‌شود.

تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد در این زمینه انجام شده است نشان می‌دهد توجه به سلامت روان کارمندان باعث صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه‌ها می‌شود.

کارمندان خوشحال نسبت به کارمندان ناراضی، ۱۲ درصد موثرتر هستند

نتایج یک نظر سنجی که توسط انجمن اضطراب و افسردگی در آمریکا انجام شده است، نشان می‌دهد بیش از نیمی از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند احساس عدم انگیزه و خستگی داشتند. خستگی از کار و عدم انگیزه‌ی کافی ناشی از اضطراب باعث می‌شود کارمندان نیاز به زمان بیشتری برای اتمام وظایف خود داشته باشند.

به همین خاطر بسیار حائز اهمیت می‌باشد که از حال خوب و سلامت روانی کارمندان مراقبت شود. کارمندان خوشحال وفاداری بیشتری به محل کار خود دارند و و حدود ۱۲ درصد نسبت به سایرین موثرتر عمل می‌کنند.

وقتی مدیران از ابتکارات در زمینه‌ی حال خوب حمایت می‌کنند، کارمندان احساس حمایت بیشتری خواهند کرد

با گذشت زمان شرکت‌های مختلف به اهمیت حیاتی سلامت روان بیشتر پی می‌برند و به همین خاطر تمرینات ذهن‌آگاهی و افزایش حال خوب را در برنامه‌های خود می‌گنجانند. ذهن‌ آگاهی باعث افزایش حال خوب در کارمندان می‌شود. وقتی درباره‌ی رضایت از کار صحبت می‌کنیم باید رضایت روانی و ذهنی به علاوه‌ی فرسودگی احساسی را نیز در نظر بگیریم. در این بین، ذهن آگاهی باعث افزایش حس همدردی و انعطاف‌پذیری بیشتر می‌شود. به علاوه روابط شخص با کارمندان دیگر در محیط کار و نحوه‌ی واکنش به موقعیت‌های دشوار کاری بهبود می‌یابد.

ایده‌ی برگزاری یک برنامه‌ی ذهن آگاهی در محیط کار نشانگر این است که شرکت به سلامت ذهن کارمندان خود اهمیت می‌دهد. همچنین صحبت در مورد تمرینات ذهنی، گفتگو درباره‌ی سلامت و حال خوب روانی را میسرتر می‌سازد.

چگونه از سلامت روان در محیط کار بهره ببریم

برای اینکه سازمان یا شرکت به صورت موثر در مورد سلامت روان در محیط کار صحبت کند چند مرحله‌ی اصلی وجود دارد:

  1. سیاست خود را مکتوب کنید. اینکه از سیاست‌های سلامت روان چه هدفی دارید، سپس برای نوشتن یک پیش نویس تحقیقات لازم را انجام دهید. زمانی که چارچوب کلی سیاست‌های سلامت روان را مشخص نمودید، با یک متخصص در حوزه‌ی سلامت روان مشورت کنید و مطمئن شوید که سیاستی فراگیر و معنادار انتخاب کرده‌اید.
  2. کار گسترش سلامت روان را از افراد رده‌ بالای شرکت خود آغاز کنید. وقتی مدیران و رهبران شرکت با آموزش‌های مربوطه در زمینه‌ی بهداشت روان توانمند می‌شوند، این حس حمایت به مرور به تمام کارمندان منتقل می‌شود.
  3. مراقبت از ذهن خودتان را به یک عادت تبدیل کنید. به کارمندان شرکت فرصت‌های مختلف برای تمرکز روی سلامت روان معرفی کنید چه داخل شرکت و چه بیرون از محیط کار. همچنین مدیتیشن و ذهن آگاهی می‌تواند راه خوبی برای تشویق کارمندان به گفتگو در مورد سلامت روان باشد.

منبع: Headspace

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضا توزنده‌جانی

مرتضا توزنده‌جانی

نویسنده و گوینده. علاقمند به طبیعت، مدیتیشن و دیدن

نظر خودتون رو بنویسید