۴ نکته از زندگی در یک آپارتمان کوچک

زندگی در آپارتمان کوچک

زندگی در شهرهای بزرگ، ترافیک، آلودگی و ازدحام جمعیت ما رو مجبور به آپارتمان نشینی و سکونت در خانه‌های کوچک کرده است. شاید برای بعضی افراد ممکنه عجیب به نظر برسه، اما واقعا زندگی در یه آپارتمان کوچک واقعا می‌تونه جذابیت خاص خودشو داشته باشه. دیگه افسوس نخورید که چرا در یک خانه‌ کوچک ساکن هستید. شما می‌تونید با یادگیری نکته‌ها و بکارگیری ایده‌ها آپارتمان کوچک خودتون رو به زیباترین خونه شهر تبدیل کنید. و چرا اون خانه کوچکِ زیبا برای شما نباشه؟ بله، مطمئنا میتونید.

یادتون نره که ما خونه‌ها رو شکل می‌دهیم و همچنین خونه‌ها شخصیت ما را شکل می‌دهند. پس برای محیط خونه اهمیت زیادی قائل باشید. همه‌مون اینو می‌دونیم که چقد حس و حال خونه رو شخصیت تمام اعضای خانواده تاثیرگذاره.

زندگی در یه آپارتمان کوچک یا یه خونه نقلی چه درسی رو بهمون میده؟ در این مقاله، ۴ نکته جالب رو با هم بررسی می‌کنیم.

۱- دور ریختن وسایل بیهوده

دور ریختن چیزهای بیهوده برای خیلی از ما ایرانی‌ها کار دشواری‌ است. خلاصی از شر اشیای بیهوده به یک چالش تبدیل خواهد شد وقتی که فرد در یک آپارتمان ۵۰ متری ساکن می‌شود و فضای ذخیره‌سازی زیادی ندارد. در ابتدا ممکن است دور انداختن وسایل اضافی، دردناک یا کمی غم‌انگیز باشه. اما مطمئن باشید که بعد از رهایی از شر اشیای بیهوده، احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

خونه از شما سپاسگذار خواهد بود. چرا؟ چون دیگه در خونه وسایل غیرضروری وجود نداره و برای همین، فضای خونه دلبازتر بنظر میرسه.اصلا برامون خوشایند نیست که از شر اشیای بیهوده خلاص بشیم. اما فرد به مرور زمان به این توجه می‌کنه که نباید هر چیزی رو انبار کرد و وسایل خودش رو با دقت انتخاب کرد.

چالش به دور انداختن وسایل بیهوده به طرز عجیبی حس رهایی را در انسان زنده می‌کنه. پس از همین امروز تصمیم بگیرید که دیگه وسایل اضافی رو انبار نکنید. وسایل و اشیای اضافی خونه رو جمع‌آوری کنید و به موسسات خیریه و افراد نیازمند هدیه دهید.

آپارتمان کوچک

۲- نظم و انضباط

بعضی از افراد ممکنه چنین عادت‌هایی داشته باشند: به خانه وارد می‌شوند و کفش، کلاه، شال، کت و دیگر لباس‌های خودشونو روی مبل و یا به گوشه‌ای از خونه پرت می‌کنند.

البته تا زمانی که فرد در خونه‌ای بزرگ و جادار زندگی می‌کنه، با داشتن چنین عادت‌هایی، هیچ مشکلی براش بوجود نمیاد. اما در آپارتمان‌های کوچک امروزی، باید از فضای کم موجود نهایت استفاده رو کرد. میشه عادات مناسب رو گسترش داد‍‍‍؛ مثلا هنگام ورود به خونه کفش، لباس و دیگر وسایل رو در فضای مخصوص به خودش قرار داد. منظم بودن یکی از بهترین عادات به حساب میاد. و منظم نگه داشتن خونه، خودش یک سرگرمی‌ باحاله.

بیشتر بخوانید:  چگونه اتاق خواب کوچک خودمان را دلبازتر نشان دهیم؟ 6 راهکار برای دکوراسیون اتاق خواب

۳- دورهمی‌های کوچک و صمیمی

همیشه فکر می‌کنیم که نمیشه در یک آپارتمان‌ کوچک مهمانی گرفت. البته که میشه مهمونی و جشن گرفت. ولی خب مشخصه با تعداد کمتری از افراد.  منم همچین تصوری داشتم تا وقتی که برای اولین باز، ۶ نفر از دوستانم رو دعوت کردم. اول‌ش مظطرب بودم و کمی خجالت می‌کشیدم. چون مساحت خونه‌ام فقط ۴۸ متر بود و تنها ۴ تا صندلی داشتم. حالا که دارم فکر می‌کنم و به خودم میگم؛ مگه چه ایرادی داره؟ خیلی هم خاطره خوبی میشه

 مهمانان در یک آپارتمان‌ کوچک‌ هم می‌تونند شاد باشند و از بودن با هم لذت ببرند. با گذشت زمان آدم متوجه میشه مهمونی‌هایی که در آپارتمان‌های کوچک گرفته میشه، یه حس متفاوت و صمیمی داره.

خانه کوچک

۴- به فضایی کمتر از آنچه فکر می‌کنید، نیاز دارید

شاید براتون پیش اومده باشه که در پایان روز، روی کاناپه نشسته باشید و به خونه خودتون فکر کنید. به دور و  اطراف نگاهی بندازید و در نهایت حسی از رضایت در شما بیدار بشه. با خودتون بگید که اندازه آپارتمان من مناسبه و واقعا تمام نیازهامو  برطرف می‌کنه.

البته انکار نمی‌کنم که همه‌مون دوست داریم کمدهای بیشتری برای لباس‌هایمان داشته باشیم و یا فضایی برای قرار دادن دیگر وسایل.  ولی خب فراموش نکنید زندگی در آپارتمان‌های کوچک یه لذت خاص و یه استایل دوست داشتنی داره.

بیشتر بخوانید:  5 گیاه آپارتمانی که با نور کم رشد می‌کنند


منبع: Apartment Therapy

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید