چگونه نیروی درونی خود را فعال کنیم؟ 5 روش ویژه برای فعال سازی انرژی چی و افزایش انرژی درونی

قدرت درون

وقتی با تمایلات و اشتیاق‌هایمان هماهنگ هستیم، وقتی در مسیر زندگی احساس رضایت خاطر می‌کنیم. وقتی با ارزش‌هایمان هماهنگیم این موضوع باعث افزایش گنجایش و افزایش انرژی درونی می‌شود. معمولا وقتی از کلمه‌ی «قدرت» حرف می‌زنیم یک حالت منفی به ذهن افراد متبادر میشه و همیشه فکر می‌کنیم قدرت برابره با کنترل و دستکاری کردن. البته این مطلب میتونه درست باشه، بعضی افراد از قدرت و منابعی که در اختیار دارن برای ساختن یک چیز منفی و ایجاد بدبختی استفاده می‌کنند. اما قدرت واقعی کاملا رایگانه. وقتی خودمون رو از بند محدودیت‌هایی که برای خودمون در نظر گرفتیم رها کنیم به صورت کاملا طبیعی شروع به شکوفایی می‌کنیم. در ادامه با راههای تقویت نیروهای درونی بیشتر آشنا شوید.

چگونه نیروی درونی خود را فعال کنیم

وقتی دوستان سمی خودمون رو رها می‌کنیم، وقتی از شغلی که باعث خراشیده شدن روح و روانمون میشه استعفا میدیم، و وقتی از هر کاری که برای خوشبختی ما مفید نیست دست می‌کشیم، سپس به معنای واقعی احساس قدرت و توانمندی می‌کنیم.

ما زمانی به قدرت درون و انرژی حقیقی خودمون دسترسی داریم که به خودمون اجازه‌ی رویاپردازی بدیم، و برای این رویاها قدمی در واقعیت برداریم و همزمان هر چیزی که با رویاهایمان همسو نیست، رها کنیم.

در ادامه 5 روش ویژه برای فعال سازی قدرت درون و داشتن یک زندگی با کیفیت خواهید خواند.

ارزش‌های خودتان را بشناسید

این حالت که هر روز صبح از خواب بیدار شویم و روز خودمون رو با احساسی واضح و روشن نسبت به ارزش‌های شخصی خودمون شروع کنیم، بسیار حیاتی‌ست. در این حالت چیزهایی که بهشان اجازه‌ی ورود می‌دهیم و تمام چیزهایی که از ورودشان به زندگی جلوگیری می‌کنیم تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این مورد درباره‌ی افرادی که برایشان وقت و انرژی می‌گذاریم نیز صدق می‌کند.

با آگاهی از چیزهایی که برایمان مهم است و ارزش‌های بخصوص شخصی‌مان، با تمرکز و وضوح بیشتری روزمان را سپری می‌کنیم. به علاوه با اعتماد به نفس بیشتر و حالتی دوستانه‌تر با آدم‌های اطرافمان رابطه برقرار می‌کنیم.

برای مثال اگر ارزش‌های ما شامل عشق، شجاعت و رشد فردی باشد، از این صفات مانند قلاب استفاده می کنیم تا در تصمیم‌گیری‌های روزانه و روابط متقابلمان اعتماد بیشتری پیدا کنیم.

مراقبت شدید از خودتان را تمرین کنید

مراقبت از خود یک انتخاب نیست بلکه لازمه‌ای حیاتی به شمار می‌رود.  ما نیاز داریم از احساسات، ذهن و حال خوبمان مراقبت کنیم، همانقدر که باید مراقب بدن و جسم خود باشیم. دچار سوختگی و آسیب روحی شدن باعث افزایش حس قربانی بودن می شود و این حس قربانی بودن به تمام تصمیمات و تجربه‌های زندگی ما نیز سرایت می‌کند.

بنابراین باید توجهی دوباره به خودمان داشته باشیم، برای اینکه ریتم زندگی را آهسته‌تر کنیم، دل مشغولی بی اندازه را رها کنیم و زمان کافی برای توجه به خودمان، درک نیازهایمان و برطرف کردن آن‌ها در نظر بگیریم. این توجه برای احساس قدرت و اعتماد به نفس و توانایی ما برای عمل سازنده در زندگی بسیار لازم و ضروی است.

شکرگزاری و ابراز عشق را تمرین کنید

به طور ساده وقتی روی چیزهایی که بخاطرشون شکرگزاریم متمرکز میشیم، این چیزها گسترش پیدا می‌کنند. همونطور که قانون جذب میگه: «چیزها همانند خودشون رو جذب می‌کنند» وقتی قدردانی و عشق رو با نوشتن و یا صحبت کردن در مورد چیزها یا آدم‌های مهم زندگیمون تمرین می‌کنیم، افکار و احساسات مشابه، موقعیت‌ها و تجربیات مشابه گسترش پیدا می‌کنند و جذب ما خواهند شد.

اساسا هر چیزی که ما روی آن تمرکز کنیم رشد می‌کند. به شخصه در زندگی خودم فهمیدم هنگام رویارویی با ترس‌ها و اضطراب‌های مختلف، بسیار آسونه که با نگرش منفی «کافی و کامل نبودن» زندگی کنیم. اگرچه وقتی متوجه می‌شویم نگرش ذهنی هم مثل تمام امورات زندگی یک انتخابه، می‌تونیم تمرکز ذهن رو روی شکرگزاری و عشق معطوف کنیم. این انتخاب بسیار قدرتمنده!

از باورها و عادات جدید استقبال کنید

در هر نقطه‌ از زندگی، کارهایی که انجام می‌دهیم بخاطر چیزهاییست که میدونیم. دانش در واقع یعنی قدرت. برای کشف دانش‌ و تجربیات تازه باید در مقایسه با تصمیم‌گیری‌ها و تغییرات، زمان بیشتری در نظر بگیریم.

ما نیاز داریم تا ذهن خودمون رو نسبت به باورها و گزینه‌های مختلف زندگی باز نگه داریم. این البته به معنای این نیست که هر چه دیگران پیشنهاد کردند بپذیریم، بلکه به این معناست که در طول سفر زندگی زمان کافی برای توجه و در نظر گرفتن چشم اندازهای متفاوت در نظر بگیریم.

استقبال از تجربیات تازه و نگرش‌های جدید به ما قدرت بسیاری می‌دهد. با این رویکرد ما اجازه‌ی رشد و تجربه‌‌ی قلمروهای ناشناخته‌ای پیدا می‌کنیم که چیزی ازشان نمی‌دانیم تا وقتی که خودمان شخصا تجربه نکردیم.

به قدرت شهود خودتان اعتماد داشته باشید

شهود به نوعی یک غریزه و منبعی بسیار قدرتمند و هوشمند است. اگرچه امکان توضیح و تشریح شهود به طور دقیق وجود ندارد اما عملکرد این غریزه کاملا با آی‌کیوی انسان متفاوت است. شهود شامل چیزهایی رازآلود و کاملا دقیق درباره‌ی خواسته‌ها وتمایلات درونی ماست. جوری که بهتره احساس کنیم، جاهایی که نیاز داریم برویم و چیزهایی که لازمه انجام دهیم. گوش دادن به قوه‌‌ی شهود و عمل کردن در راستای آن بدون شک یکی از قدرتمندترین اعمالی است که یاد می‌گیریم در زندگی انجام دهیم.

بیشتر بخوانید:  درک قدرت درون و استفاده از قدرت درونی انسان در زندگی

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضی روشن

نویسنده‌ و مترجم

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: