۳ توصیه برای قرار گذاشتن پس از یک دوره تنهایی و چگونگی لذت بردن از آن

اولین قرار عاشقانه

آخرین باری رو که با مرد یا زنی قرار داشتید، به خاطر ندارید؟ پس از تنها بودن برای زمانی طولانی، شاید تصور آشنایی با فردی جدید و قرار گذاشتن برایتان مایوس‌کننده باشد. چالش‌های چنین تصوری برای هر کس می‌تواند به عوامل گوناگونی بستگی داشته باشد؛ به‌عنوان مثال به تاریخچه‌ی روابط هر شخص، داشتن زمان مناسب برای گذاشتن قرار و راحتی کلی نسبت به این موضوع.

«جیوردانو توکاچلی» متخصص بین‌المللی قرارهای عاشقانه، روابط و صمیمیت در این باره می‌گوید:« یکی از اصلی‌ترین چالش‌هایی که افراد برای قرار گذاشتن با آن مواجه هستند، احساس بدبینی و جبهه‌گیری درباره عشق است، اگر تجربه‌های گذشته‌ی آن‌ها از ایده‌‌آل‌شان پایین‌تر بوده باشد. چنین ترس‌ها و نا‌امنی‌هایی کار را برای تجربه امکانات و فرصت‌های جدیدی که برابر آن‌ها قرار می‌گیرد، سخت می‌کند.» او در ادامه پیشنهاد می‌کند که برطرف کردن چنین موانعی نیازمند تمرین‌‌هایی است که به شکل‌گیری عشق به خود و احساس اعتماد درونی کمک می‌کند.

برای برخی از افراد آماده شدن برای ملاقاتی جدید بسیار آسان است؛ اما برای برخی دیگر این موضوع به فرآیندی پیچیده‌تر تبدیل می‌شود. اگر شما نیز در حال گذران این فرآیند آماده‌سازی هستید، ۳ توصیه برای شما داریم که در ادامه خواهید خواند.

۱. به تقویم اجتماعی خودتان نگاه کنید

گیر افتادن در عادت‌های یکنواخت و انجام کارهایی یکسان و به‌صورت مکرر بسیار آسان است. و این در حالی است که در اغلب موارد ما متوجه چنین تکرار و یکسانی در برنامه‌های خودمان نمی‌شویم. رفتن به مکان‌های تکراری و انجام کارهای همیشگی که دیگران از ما می‌خواهند، امکان ملاقات افراد جدید را، به‌خصوص کسانی که علایق یکسانی با ما دارند، کم می‌کند.

تقویم خود را بررسی کنید و برای انجام کاری متفاوت در هر هفته برنامه داشته باشید. چنین تفاوتی می‌تواند در کارهایی ساده‌ای مانند رفتن به کافی‌شاپی جدید یا خرید از سوپرمارکتی دیگر بروز کند. اگر با خود فکر می‌کنید که احتمال ملاقات با فردی جدید در چنین مکان‌هایی کم است؛ توکاچلی پاسخ می‌دهد که این آشنایی‌ها معمولا در غیرقابل‌ پیش‌بینی‌ترین زمان‌ها اتفاق می‌افتد.

بهتر است فهرستی از زمان‌هایی که برای انجام کارهایی که دوستانتان از شما می‌خواهند، تهیه کنید. اگر متوجه شدید که همیشه به کنسرت‌ها، جشن‌ها و برنامه‌هایی که دوستانتان دوست دارند، رفته‌اید؛ الان بهترین زمان است تا برای انجام کارهایی که خود آن‌ها را دوست دارید و تجربه‌ی چیزهایی که همیشه به دنبال آن‌ها بودید، فکری بکنید. از رفتن به بازار روز که همیشه خواستار رفتن به آن بودید گرفته تا شرکت در کلاس‌های آموزشی که برایتان وسوسه‌انگیز بودند؛ هر کاری که باشد، شما احساس بهتری از انتخاب کارهایی که با ارزش‌ها و علایق شخصی شما سازگارتر است، می‌کنید و فرصت‌های بهتری برای ملاقات با افرادی که دیدگاه‌هایی مشابه شما دارند، خواهید داشت.

۲. برای چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، زمان بگذارید

اگر واقع‌بین باشیم؛ متوجه خواهیم شد که مشغولیت‌های زندگی ما می‌تواند مانع بسیاری از کارها در زندگی ما شود، بسیاری از کارهایی که برای آن‌ها اهمیت قائلیم، مانند ساختن روابط جدید.

اگر حس می‌کنید که این بخش از زندگی شما به حاشیه رانده شده است، سعی کنید راهی پیدا کنید و با اختصاص زمان به این بخش، آن را به یکی اولویت‌های زندگی خود تبدیل کنید. شاید با خود بگویید با این همه مشغله برای شغل، دوستان و خانواده‌ام، دیگر زمانی برای من باقی نمی‌ماند؛ اما بهتر است بدانید که این بهانه‌ها تنها توجیه هستند. اولین قدم بزرگ در نظر داشتن این نکته است که این بخش از زندگی به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد.

پس از آن به فعالیت‌هایی فکر کنید که با این منظور می‌توانید آن‌ها در تقویم خود بگنجانید. نوشتن آن‌ها روی کاغذ شما را مقید به انجام آن می‌کند؛ چراکه زمان خود را بر اساس آن‌ها در تقویم برنامه‌ریزی می‌کنید. علاوه بر کارهایی که می‌توانید انجام دهید، به مکان‌هایی فکر کنید که در طول روز در آن‌ها به‌سر می‌برید. شاید هنگام ایستادن در صف برای گرفتن قهوه یا صف دریافت ناهار، بهترین زمان برای آغاز یک مکالمه باشد.

۳. گزینه‌های متفاوتی را برای ایجاد آشنایی در نظر داشته باشید

توکاچلی در ادامه توضیح می‌دهد:« فرقی نمی‌کند که به اپلیکیشن‌های آشنایی و ملاقات علاقه داشته باشید یا نه، درهرحال نباید با دنیای مدرن قرار گذاشتن بیگانه ماند». او در ادامه پیشنهاد می‌دهد که حداقل در سه اپلیکیشن ثبت‌نام کنید تا بتوانید شانس موفقیت خود را بالا ببرید.

اگر احساس می‌کنید که فهرست کارهایی که باید برای قرار گذاشتن انجام دهید، طولانی شده است؛ در نظر داشته باشید که یک قرار به فاکتورهای زیادی بستگی دارد تا در زمان و مکان مناسب صورت بگیرد. همچنین فراموش نکنید که انجام این استراتژی‌ها به شما آمادگی بیشتری می‌دهد تا در فرصت مناسب، ارتباط مناسب را شکل دهید.


منبع: Mindbodygreen

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

صنم وفقی

صنم وفقی

مترجم و دوستدار ادبیات

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

2 دیدگاه

نظر خودتون رو بنویسید

error: