هارمونی و تعادل در محیط منزل: قوانین فنگ شویی برای مبتدی‌ها

اصول فنگ شویی منزل

احتمالا برای خیلی از افراد قوانین فنگ شویی چیزی مرموز و عجیب به نظر می‌رسد، اما خوشبختانه اصول فنگ شویی خانه اصلا پیچیده و سخت نیست. وقتی از فنگ شویی منزل صحبت می‌کنیم، در حقیقت در مورد ایجاد تعادل و هارمونی در تمام عناصر منزل حرف می‌زنیم. اجرای اصول فنگ شویی، کاری بسیار ساده، جذاب و سرگرم‌کننده است.

در مطلب امروز قراره در مورد نکات ساده‌ی فنگ شویی صحبت کنیم. حتی اگر هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی فنگ شویی نداشته باشید، باز هم می‌تونید از این نکات ساده استفاده نمایید و تعادل و هارمونی رو به منزل خود دعوت کنید.

استفاده از رنگ

در تغییر دکوراسیون منزل خودتون می‌تونید از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید، اما قبل از رنگ‌آمیزی، با مفهوم و تاثیر هر رنگ در فنگ شویی آشنا شوید و در قدم بعد آگاهانه رنگ‌های مناسب را به منزل‌تان دعوت کنید.

به طور مثال استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون نشان دهنده‌ی طلاست. زرد در فنگ شویی نمادی از فراوانی و ثروت به شمار می‌رود. بنابراین استفاده از رنگ زرد در محیط منزل، باعث جذب ثروت و افزایش اعتماد به نفس اعضای خانواده خواهد شد.

اجرای مراسم از بین بردن افکار منفی

زمانی که احساسات منفی به شما غلبه می‌کنند، پیدا کردن حس خوشبختی به کاری ضروری و مهم تبدیل میشه. دفعه‌ی دیگر که افکار منفی به سراغ شما آمد، می‌تونید شمع روشن کنید، در محیط خانه مریم گلی دود کنید و یا از اسطوخودوس استفاده نمایید.

همچنین می‌تونید لحظه‌ای راحت و آسوده بنشینید یا دراز بکشید و به یک موزیک مناسب برای پاکسازی گره‌های منفی گوش دهید و به راحتی از شر تمام افکار منفی خلاص شوید.

قوانین فنگ شویی اتاق خواب

از شر خنزر پنزرهای زیر تخت رها شوید

وسایل زیر تخت‌خواب از در جریان بودن انرژی‌های شما هنگام خواب جلوگیری میکنند. برای حرکت آزادانه‌ی انرژی‌ها بسیار ضروری‌ست که زیر تخت‌خواب وسیله‌ای نباشد. با خود روراست باشید، بسیاری از این وسایل بیهوده هستند. بنابراین تصمیم قاطعانه‌ای بگیرید و از شر تمام این وسایل خلاص شوید.

زمانی که اشیای اضافی را از زندگی خود حذف می‌کنید، یک حس رهایی به‌خصوص به شما دست می‌دهد، زیرا انرژی‌های شما واضح و روشن‌تر خواهند شد. اگر دل‌تان نمی‌آید وسایل اضافی زیر تخت‌خواب را دور بریزید، می‌توانید آنها را به موسسات خیریه یا افراد نیازمند اهدا کنید.

بیشتر بخوانید:  فنگ شویی در اتاق خواب

روشنایی و فنگ شویی

روشن‌ترین اتاق منزل خود را به عنوان اتاق‌خواب انتخاب کنید. نور طبیعی خورشید همیشه حس سرزندگی را به ما منتقل می‌کند. بهتره صبح‌ها پرده‌ها را کنار بزنید و به نور اجازه دهید که شما را در خود غرق کند. نور خورشید صبحگاهی یعنی خوشبختی، سلامتی و حس زندگی.


منبع: Apartment Therapy

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید