بهترین ترکیب با رنگ آبی در دکوراسیون خانه

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون خانه جذابیت خاصی رو به ارمغان میاره. اما چطور میشه رنگ آبی و یا هر رنگ دیگه‌یی رو به محیط خونه دعوت کرد؟ روش‌های زیادی وجود داره، مثلا میشه با رنگ وسایلی مثل دیوار، مبل، بالشت، قاب عکس، پرده و قالی بازی و ترکیب زیبایی رو به وجود آورد.

با اینکه آبی رنگ دلنشینی به حساب میاد و طرفدارای زیادی داره، اما افراد از این رنگ در محیط خونه خیلی کم استفاده می‌کنند. به نظرتون چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ شاید خیلی از افراد می‌ترسند که با رنگ‌های مختلف بازی کنند و احتمالا احساس می‌کنند که نمی‌تونند ترکیب قابل توجه‌ای رو از بین اونها دربیاورند.

رنگ‌ها دنیای وسیعی دارند و هیچ‌‌وقت قابل محدود شدن نیستند. ما هم نباید در انتخاب و استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون خودمون رو محدود کنیم. کافیه در مورد تاثیر رنگ‌ها و احساسی که به مخاطب منتقل می‌کنند، اطلاعاتی داشته باشیم و سپس رنگ‌های زیبا رو با اطمینان به محیط خونه‌مون دعوت کنیم.

در این مقاله ۹ ترکیب زیبا با رنگ‌ آبی رو بررسی خواهیم کرد. مشاهده‌ی این نمونه‌ها برای ایده‌پردازی در دکوراسیون منزل خودمون میتونند خیلی مفید باشند.

آبی یه رنگ سرد به حساب میاد. آبی با دیگر‌ رنگ‌های سرد نیز میتونه همخوانی داشته باشه: رنگ‌هایی مثل خاکستری، بنفش و حتی مشکی. ترکیب آبی با چنین رنگ‌هایی به محیط خونه حس ثبات و آرامش می‌بخشه. برای بوجود‌ آوردن ترکیبی شاخص، میشه آبی رو با رنگ‌هایی مثل زرد یا قرمز هم ترکیب کرد.

آبی در دکوراسیون خانه

۱- آبی، زرد و خاکستری

رنگ خنثی دیوارها، پس‌زمینه کاملی رو برای میز آبی و صندلی‌های زرد ایجاد کرده. دیگر وسایل اتاق نیز ساده هستند. تم رنگی تمامی وسایل باعث شده میز غذاخوری آبی‌رنگ بیشتر دیده بشه و به جسمی مهم‌تر تبدیل شده.

بیشتر بخوانید:  قانون دو سوم در طراحی دکوراسیون چه درسی به ما می‌دهد؟

آبی در دکوراسیون خانه

۲- آبی، قهوه‌ای و خاکستری

این ترکیب رنگی بالشت‌ها، یه نگاه مینیمالیستی رو به مخاطب منتقل می‌کنه. بالشت‌های سفید رنگ با خطوط خاکستری باعث شده پارچه‌ی آبی تخت به رنگ غالب تبدیل نشه. در عین حال ترکیب یک جفت بالشت با تم قهوه‌ای در پس زمینه‌ای سفید، یه چیدمان رنگی خوشایند رو بوجود آورده.

ترکیب آبی در خانه

۳- آبی و صورتی

جذابیت بینظیر صورتی کم‌رنگ رو در دکوراسیون نمیشه دست کم گرفت. استفاده از آثار هنری در منزل مخصوصا با تم صورتی رنگ، یکی از بهترین روش‌ها برای دعوت از رنگ صورتی به شمار میره. به معنایی دیگه صورتی کم‌رنگ و آبی آسمانی به عنوان یه ترکیب رنگی آروم و دوست‌داشتنی شناخته میشند.

بیشتر بخوانید:  5 اشتباه متداول در تغییر دکوراسیون که احتمالا از آن خبر ندارید

ترکیب آبی در خانه

۴- آبی و مشکی

آبی و مشکی ترکیب جذابی از کار درمیاد. در اتاقی که ازاین دو رنگ استفاده شده، باید رنگ سومی هم وجود داشته باشه. در این آشپزخانه دیوارهای سفید، نقش رنگ سوم رو ایفا می‌کنند. رنگ سفید دیوارها باعث ایجاد تعادل بین مشکی و آبی شده‌ و فضای کلی اتاق رو دلچسب‌تر و سبک‌تر نشان میده.

در این آشپزخانه از رنگ مشکی به میزان مناسب استفاده شده. تم سیاه اثرهنری و رنگ مشکی گاز و فریم پنجره با ترکیب کابینت‌های آبی موجب خلق یک آشپزخانه‌ی خاص و رویایی شده.

بهترین ترکیب با رنگ آبی

۵- آبی و زرد

اولین چیزی که بعد از دیدن یه دکور زرد و آبی به یادمون میاد، شاید آسمون پرستاره شب باشه. زرد و آبی یه ترکیب فانتزی و بامزه‌ است و به هر اتاقی که این دو رنگ رو اضافه کنیم یه حس رویایی رو به فرد منتقل میکنه. چه چیزی بهتر از یک ترکیب فانتزی؟

بهترین ترکیب با رنگ آبی

۶- آبی و صورتی پررنگ

صورتی پررنگ در پس‌زمینه آبی خیلی خودنمایی میکنه. ترکیب این دو رنگ یادآور روزهای تابستونی هستند.

تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون

۷- آبی و نارنجی

نارنجی و آبی همیشه یکی از پرطرفدارترین ترکیب‌ها بوده. رنگ آبی حس آرامس و نارنجی احساس جنب و جوش و سرزندگی رو به مخاطب منتقل میکنه.

برای بهتر دیده شدن وسایل نارنجی در پس زمینه آبی، بهتره از محدوده‌ی آبی روشن و آسمانی استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:  5 اشتباه متداول در تغییر دکوراسیون که احتمالا از آن خبر ندارید

دکور خانه با رنگ آبی

۸-  آبی روشن، سبز و قرمز

آبی روشن تقریبا یک رنگ خنثی بنظر میرسه. قراردادن وسایل چوبی در پس زمینه آبی روشن ترکیبی جذاب رو خلق خواهد کرد. قراردادن بالشت‌هایی با تم قرمز و سبز در پس زمینه‌ی آبی، اتاق خواب رو به محیطی جذاب تبدیل کرده.

تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون

۹- آبی و زرد

آبی پررنگ دیوار باعث جلب توجه بیشتر گل زرد شده. اینکار رو میشه با وسایل دیگه هم انجام داد. مثلا قراردادن یک ساعت رومیزی یا قاب عکس زرد رنگ.


منبع: Apartment Therapy

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید