یین و یانگ در انرژی های درونی انسان و ایجاد تعادل بین انرژی‌های زنانه و مردانه

یین و یانگ در انرژی های درونی انسان و ایجاد تعادل بین انرژی های زنانه و مردانه

ما معمولا از تخصیص تعداد مشخصی از خصوصیت‌هایمان به دو دسته ذاتا مردانه (به‌عبارت بهتر جسور و غالب) و ذاتا زنانه (به‌عبارت بهتر درون‌یافتگر و مراقب) عصبانی می‌شویم. برای تغییر این رویه باید این واقعیت را بپذیریم که این دسته از قطبیت‌ها از ساختار جنسی ما جدا هستند و تمامی ما ترکیبی از هزاران ویژگی‌ متنوع و پویا از هر دو قطب هستیم. «دگانیت نور» گیاه‌پزشک و متخصص طب سوزنی، شاهد برهم‌کنش انرژی‌های زنانه و مردانه (یین و یانگ) در هزاران بیمار خود در طول دوره‌های درمانی‌اش بوده و بر این اساس، افراد را به چهار نمونه شخصیتی تقسیم کرده است.

چهار نمونه انرژی‌ درونی انسان

آیا شما انرژی مردانه زیادی را در خود حس می‌کنید؟ یا با بخش زنانه خود تماس کمی دارید؟ این چیز‌ها اصلا چه معنایی می‌دهند؟

من اولین بار با اصطلاح انرژی درونی زنانه در دوره‌های طب سوزنی و تئوری‌ درمانی چینی آشنا شدم. ما این انرژی را «یین بزرگ‌تر» می‌نامیم. «یین» به انرژی‌های زنانه زندگی مربوط است و «یانگ» به انرژی‌های مردانه. «دادن» عملکرد انرژی مردانه و «گرفتن» عملکرد انرژی زنانه است و با برقراری تعادل میان این دو انرژی، ما توازن و هارمونی را حس می‌کنیم. هرچند ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما دستیابی به این تعادل کاری به‌شدت چالش‌برانگیز است.

ما درباره انرژی‌های هستی صحبت می‌کنیم، انرژی‌هایی که هرچند معمولا با جنسیت ما در ارتباط است؛ اما در این بحث کاری به آن نداریم. ما همگی به‌صورت ترکیبی از انرژی‌های یین و یانگ متولد شدیم و همه می‌توانیم بیشتر درباره قطب‌های خود بیاموزیم.

پس از ده‌ها هزار جلسه درمانی، متوجه شدم که حتی یک نفر نیز نتوانسته است به تعادل بی‌نقص انرژی‌های خود برسد. اما در تمام ما یکی از انواع انرژی‌ها غالب‌تر است و چهار دسته‌بندی زیر دستور‌العملی کلی است تا به‌وسیله آن انرژی‌های خود را بررسی و از آ‌ن‌ها برای ایجاد تعادل و هارمونی در خود و زندگی‌تان استفاده کنید. تک‌تک‌ ما افرادی منحصر‌به‌فرد و خاص هستیم، بنابراین شاید تنها بخش عمده‌ای از یکی از توضیحات دسته‌بندی زیر با شما همخوانی داشته باشد و نه تمام آن. همچنین ممکن است خود را در دو نوع متفاوت از دسته‌بندی در نوسان ببینید. در این حالت گزینه‌ای را انتخاب کنید که بهتر با آن منطبق می‌شوید و برای شما مفیدتر است.

یین بزرگتر

یین به انرژی‌های زنانه اشاره دارد. این انرژی با سکوت، شب، شهود، خلاقیت، احساسات و حواس در ارتباط است.

آیا شما این تیپ شخصیتی را دارید؟

شما قبل از اینکه متوجه چیزها شوید آن‌ها را احساس خواهید کرد. شما بسیار مهربان هستید و قلبی رها دارید و تمایل دارید که در جبهه‌ی ضعیف‌تر باشید. احتمالا بیشتر از هر کس دیگری به تنهایی نیاز خواهید داشت. این احتمال نیز وجود دارد که دیگران قبلا شما را محتاج و نیازمند و یا حساس صدا زده باشند. شاید شما آدم درون‌گرایی نباشید اما تمایل دارید که گرایشات درون‌گرایی را نشان دهید.

نقاط قوت یین بزرگتر

شما در آسیب‌پذیری، صداقت، شفافیت و قابل اطمینان بودن فوق‌العاده هستید. بسیار زیباست‌. عدم صداقت تقریبا برای شما غیر ممکن است. شما خردمند و متفکر هستید و این توانایی را دارید که با هر شخص و موقعیتی ارتباط عمیقی برقرار کنید. وقتی که انرژی‌های شما در حالت تعادل باشد، افراد در حضور شما احساس خاصی خواهند داشت به این دلیل که آنها توسط شما دیده، شنیده و درک می‌شوند.

عوامل عدم تعادل یین بزرگتر

شما فردی هم‌دل هستید. می‌توانید به راحتی یک اسفنج انرژی باشید و انرژی هر محیطی که در آن حضور دارید را جذب کنید. این نکته می‌تواند شما را بسیار ناتوان کند. شما با قسمت‌هایی از روز که به احساسات شما لطمه‌ می‌زند عمیقا در ارتباط هستید. ممکن است تنها چند دقیقه از بیست و چهار ساعت شبانه روز مخالف میل شما باشد، به جای اینکه به کل روز باشکوهی که داشته‌اید فکر کنید و از آن احساس توانمندی کنید، احتمالا به همان چند دقیقه‌ی ناخوشایند بسیار فکر می‌کنید. در چنین حالتی به نظر می‌رسد ذهن شما توسط احساسات و افکار چرخه‌ای‌تان به گروگان گرفته شده است.

یادتان هست که یین و انرژی زنانه به سکوت ربط داشت؟ سکوت بیش از حد باعث انزوا و تنهایی می‌شود و منجر به ادامه‌ی روابط ناسالم (شخصی و حرفه‌ای) برای مدت طولانی می‌شود. این ویژگی می‌تواند برای دوستان‌تان نیز خسته کننده باشد. آنها آسیب‌پذیری و واقعیت شما را دوست دارند و برای آن ارزش قائل هستند، اما در همان حال ممکن است برای احساس شادی شما حس مسئولیت پیدا کنند و برای غم و غصه‌هایتان احساس نفرت. آنها نمی‌خواهند نسبت به شما احساس ترحم داشته باشند.

راهکارهایی برای ایجاد تعادل یین بزرگتر

مراقبه کنید، خاطرات‌تان را بنویسید، بخوابید و به خودتان زمان اختصاص دهید. ساعاتی را برای احساس آنچه در دل دارید، کنار بگذارید. احساسات ابرقدرت شما هستند. بی‌دلیل گریه کنید، خوی خشمگین خود را آزاد کنید یا با رقص تمام احساسات خود را بیرون بریزید. تنها مسئله مهم این است که زمانی را در روز به این تمرینات اختصاص دهید و احساسات خود را پشت سر بگذارید. برای شما، احساسات دروازه ورود به سیستم هدایت درونی‌ و شهود‌تان هستند. آن‌ها به شما بازخوردهایی موثر ارائه خواهند داد. اگر شما زمان کافی برای آن‌ها کنار نگذارید، بازخوردهای آن معطوف به گذشته می‌شود و شما را نسبت به اکثر افراد، بیشتر درگیر بررسی اتفاقاتی که افتاده‌اند، می‌کنند.

برای بهره‌گیری از احساسات‌تان برای آینده‌نگری نه واپس‌نگری، فضا خالی کنید. بیست دقیقه زمان را یک یا دو بار در روز به آن‌ها تخصیص دهید: صبح‌ها پیش از آغاز کار، بازنگری در عصرها و شب‌ها هنگام تغییر مودهای ناگهانی بهترین زمان‌ها برای تنظیم احساسات‌تان است.

بخشیدن، احساسات شما را به‌کار می‌اندازد و قدرت شما را بهتان بازمی‌گرداند. ببخشید، داوطلب شوید، به دوستان‌تان کمک کنید یا به‌طور رندوم کارهای خیرخواهانه متنوع انجام دهید. با بخشش زیاد و دریافت کم، شما انرژی خود را از چاکرای دوم (مرکز احساسات شما، محل انباشت تزلزل‌ها و عدم امنیت‌ها) به چاکرای قلب افزایش می‌دهید. چاکرای قلب، عشق، فراوانی و مرکز شفقت است، جایی که یکپارچگی، انسجام و احساس تعلق خاطر در آن اتفاق می‌افتد. بدین ترتیب شما از تنهایی، نگرانی‌ها و مشکلات به سمت ارتباط، اعتماد و راه‌حل‌ها پیش خواهید رفت.

بیشتر بخوانید:  خون آشام عاطفی کیست؟ 7 نشانه برای شناخت آدم های سمی

یین کوچکتر

افرادی که دارای درصد کمتری انرژی یین هستند روان تر و در جریان تر هستند: این افراد ترکیبی از تقریبا 60 تا 80 درصد از انرژی یین و 40 تا 20 درصد از انرژی یانگ هستند.

آیا شما این تیپ شخصیتی را دارید؟

به طور کلی، شما به صورت خیلی خوبی متعادل هستید. شما حساس، کنجکاو و احتمالا بیشتر از اینکه تحلیلگر باشید خلاق هستید و بیشتر از اینکه برون گرا باشید درون گرا هستید. شما دارای خودآگاهی بالایی هستید و توانایی همراه شدن با جریان‌های اطراف خودتان را دارید. ممکن است در محاصره‌ی شخصیت‌های مسلط‌تر باشید که تمایل دارند کنترل شما را در دست بگیرند. روند شما در زندگی کاملا متعلق به خودتان است و ممکن است سرعت پیشرفت شما نسبت به دیگران آهسته‌تر باشد اما این سفر زندگی شما برای کشف خودتان است و شما از بابت ارتباط با درون خود بسیار قدردان هستید. شما به نوعی شیفته‌ی این روند هستید.

نقاط قوت یین کوچکتر

شما هر کجا که هستید و حضور دارید یک فضای امن ایجاد میکنید. با احساسات خود جاری هستید و به افراد دیگر نیز این امکان را میدهید تا احساسات متعلق به خودشان را کشف کنند. معمولا از افرادی که از خودشان دفاع نمیکنند، دفاع میکنید – حتی اگر مدافع خودتان نباشید.

عوامل عدم تعادل یین کوچکتر

کنار آمدن با ضربه‌های زندگی یک تصمیم هوشمندانه است تا زمانی که این موضوع زندگی شما را آسان‌تر کند. اما اگر این تصمیم به فداکاری بیش از حد یا فدا کردن خودتان بیانجامد شما را دچار مشکل می‌کند و در نهایت احساس تلخی، نارضایتی در شما به وجود خواهد آمد. اینکه نیازهای خودتان را بیان کنید هیچ اشکالی ندارد. نیازهای شما به همان اندازه دیگران با اهمیت و با ارزش هستند.

ممکن است تمایل شدیدی برای پریدن به پیش فرض‌ها یا ساختن داستان‌های مختلف در ذهن خودتان داشته باشید. به جای اینکه بخواهید توضیح بیشتری از طرف مقابلتان بخواهید. حتی اگر شما نمیفهمید که نیت یک فرد از کجا نشات میگیرد (البته این موضوع به ندرت در شما رخ میدهد) سعی کنید کلمات آن‌ها را با نحوه زندگی آن‌ها در نظر بگیرید. به آن‌ها کمی اعتبار دهید به عنوان راهی برای رهایی ذهن خود، رهایش کنید.

راهکارهایی برای ایجاد تعادل یین کوچکتر

پروژه‌های خلاقانه برای شما سرگرم کننده است. زیرا میتوانند به همان اندازه که به شما دیدگاه خاصی میدهند سازنده نیز باشند. زمانی که شما به سادگی احساسات خود را قبول کنید، با داشتن مراقبه یا تمرین نویسندگی و یادداشت نویسی رو به جلو حرکت خواهید کرد و نتایج قطعی و قابل اندازه گیری خواهید رسید. روند خلاقانه میتواند همچون یک آینه کامل برای رشد روحی و معنوی شما باشد، چه در حال یادگیری رقص با آهنگ مورد علاقه خود باشید یا در حال درست کردن ماگ قهوه دست ساز در کلاس سفالگری. برنامه ریزی کنید تا برای خودتان وقت بگذارید و چیزی برای نشان دادن آن داشته باشید.

قبل از هر چیزی به خودتان رجوع کنید. بخشی از زمان خود را برای تلاش‌های خلاقانه و همچنین مراقبت از خود اختصاص دهید. شما به هر دوی این‌ها نیاز دارید. خلاقیت به بخش یانگ وجود شما اعتبار و ارزش میبخشد و مراقبت از خود باعث ارزش بخشیدن به بخش یین وجود شما میشود. شما به خوبی میتوانید از پس تعادل هر دو بخش بر بیایید پس به این موضوع افتخار کنید. زمانی که چاه خود را دوباره پر کردید به دیگران نیز ببخشید. کمی زمان خواهد برد تا این موضع به شما کمک کند که بفهمید چقدر قدرتمند و مهم هستید و چقدر پتانسیل بالایی برا ایجاد تغییر دارید.

حد و مرزها نیز برای شما خیلی مهم هستند. بدون حد و مرز نیاز شما به مراقبت از خود ممکن است به ناکامی در روابط تان منجر شود و به راحتی احساسات شما جریحه دار شوند. فضایی مخصوص به خودتان در نظر بگیرید و سپس متوجه خواهید شد که چقدر راحت‌تر روابط شما پیش خواهند رفت، چقدر احساس «نیاز» نسبت به دیگران در شما کمتر خواهد شد و چقدر چیزهای بیشتری خواهید داشت تا به دیگران ارائه دهید. تعیین حد و مرزها حتی به شما کمک میکند تا بتوانید ارزیابی کنید چه کسی میتواند با شما نشست و برخاست کند و چه کسی نمیتواند.

بیشتر بخوانید:  ۵ تاثیر ذهن آگاهی یا مایندفولنس برای داشتن رابطه‌ای شادتر با شریک زندگی‌تان

یانگ کوچک‌تر

حالا در مورد انرژی مردانه یا همان یانگ غالب صحبت می‌کنیم که درصد آن بین ۶۰ تا ۸۰ متغیر است. این تیپ شخصیتی اندکی برون‌گراتر، فعال‌تر و غالب‌تر هستند و به حرکت با سرعت بیشتری در زندگی تمایل دارند.

آیا شما این تیپ شخصیتی را دارید؟

در این حالت شما از فکری بازتر و قلبی مهربان‌تر برخوردار هستید و نسبت به اکثر افراد، از زندگی توقعات بیشتری دارید. به بازیگوشی و اشتیاق تمایل دارید. با درکی درست و واقع‌بینانه از محدودیت‌ها، خلاقانه‌ عمل می‌کنید و آرزوهای بزرگ در سر دارید. شما بیش از همه به آینده می‌اندیشید و بدون سختگیری زیادی یا سرخورده شدن از عدم موفقیت، عملکرد فوق‌العاده‌ای در رسیدن به اهداف‌تان دارید.

نقاط قوت یانگ گوچکتر

در مواجهه با افراد، دیگران به شما جذب می‌شوند. شما کنجکاو هستید و همیشه در حال یادگیری و رشد. در وجود خود قدرتی دارید تا در هر فرد یا هر تجربه جادویی را کشف کنید و به‌عبارت بهتر زندگی را آسان و دلپذیر می‌کنید. با داشتن حس بی‌نظیری از ماجراجویی و تعادل سالمی میان کار و زندگی، شما میان نرمی و شدت، توازن خوبی برقرار کرده‌اید. مرزهای زندگی برای‌تان گسترده‌تر از دیگران است و آماده کشف و آزمودن عرصه‌های بیشتری هستید.

عوامل عدم تعادل یانگ کوچکتر

شما مقدار بیشتری از انرژی یانگ را درون خود دارید و اگر هوشمندانه از آن استفاده نکنید، این مازاد بر علیه شما عمل خواهد کرد. با وجود اینکه همه چیز فوق‌العاده است؛ ممکن است شما احساس اضطراب، در دام افتادگی و اسیر شدن بکنید. حتی ممکن است در برابر تمام نعمت‌هایی که دارید، ناسپاس باشید و یک رابطه سالم یا موقعیت شغلی عالی را از بین ببرید؛ حتی با وجود اینکه احساس آرامش و صلح در آن‌ها می‌کنید.

راهکارهایی برای ایجاد تعادل یانگ کوچکتر

کنجکاوی سیری‌ناپذیر، بی‌ریایی، حس ماجراجویی و اشتیاق خود را برای رشد تغذیه کنید و بپرورانید. در کلاس و دوره‌های آموزشی شرکت کنید و خود را درون عرصه‌ای جدید بیاندازید. منظور یک یا دو سرگرمی جدید در هر سال است. این سرگرمی‌های می‌توانند کلاس رقص، یادگیری زبان جدید یا چگونگی سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزدار باشد. هر گزینه‌ای را انتخاب کنید، شما سرانجام در آن بزرگ‌تر می‌شوید و می‌بایست گزینه‌های دیگری را پیدا کنید. برای این کار برنامه‌ریزی کنید تا عدم توازن شما را شوکه یا اندوهگین نکند.

از تمام آرزوهایی که دوست دارید در طول عمر خود به آن‌ها برسید، فهرستی تهیه کنید و ببینید که در هر سال چه تعداد از آن‌ها را می‌توانید محقق کنید. با اضافه کردن ماجراجویی به زندگی خود، از احساسات هیجانی خود بکاهید و این کار را مانند مراقبت از شخص خود، در اولویت قرار دهید.

هرچند که شما روح و هسته هر جشن هستید؛ اما این موضوع بدین معنا نیست که شما از نظر اجتماعی موظف به شرکت در هر دورهمی هستید. اگر دیگران در کنار شما احساس صمیمیت می‌کنند؛ این بدان معنا نیست که شما ناچار هستید متقابلا چنین حسی داشته باشید. شما از آن جمله افراد هستید که بقیه آن‌ها را به‌عنوان دوست صمیمی خود می‌خواهند. حالا در حق خود لطف کنید و با انتخاب خود به‌عنوان بهترین دوست‌تان، در صمیمیت‌تان با دیگران بر اساس ارزشی که به زندگی شما می‌بخشند، رفتار کنید نه بر اساس ارزشی که شما با حضورتان به زندگی آن‌ها می‌دهید. شما نباید برنده جادوی خود باشید. جادوی خود را با در نظر گرفتن مرزهایی درست پاس بدارید و برای طرفداران خود عشقی فرامادی بفرستید.

بیشتر بخوانید:  چرا همیشه شریک عشقی بدی انتخاب می‌کنیم؟ 5 روش برای توقف فوری این چرخه اشتباه

یانگ بزرگ‌تر

در این حالت یک فرد تا حد ممکن انرژی مردانه دارد و جسور، هدف‌محور، چیره‌دست و غالب است. این انرژی با زمان روز، فعالیت، بصیرت و قدرت در ارتباط است.

آیا شما این تیپ شخصیتی را دارید؟

شما رئیس هستید و خودتان و دیگران به این موضوع واقف‌اید. خوی رهبری به‌طور ذاتی در شما وجود دارد. احتمالا در دوران کودکی و پیش از آن که حتی شناخت درستی از به‌کارگیری قدرت‌های بزرگ‌تان داشته بودید، دیگر بچه‌ها شما را برای رهبری و هدایت بازی انتخاب می‌کردند. در حل مشکلات شما فردی فوق‌العاده هستید، ایده‌های بزرگ در سر دارید، رویاهای بزرگی می‌پرورانید و انرژی خود را در مسیر‌های بزرگ به‌کار می‌برید. در غیر این صورت، دچار ملال خواهید شد.

نقاط قوت یانگ بزرگتر

بدون آنکه هیجانی شوید، با سرعت و حرارت پیش می‌روید. شما قادر هستید سخت‌ترین کارها را انجام دهید و از روز خود به‌ بهترین نحو استفاده می‌کنید. خود را تماما در تصویر بزرگ‌تری می‌بینید و با توانایی فوق‌العاده، به هدف خود چشم می‌دوزید. از همه قدرت‌تان برای غلبه بر مشکلات بهره می‌برید و این طرز تفکر شما بسیار زیبا است. به احتمال زیاد از ساختار جسمی و روحی قوی برخوردار هستید و به ندرت بیمار می‌شوید. هرچند اگر دچار بیماری شوید، احتمالا مغلوب آن خواهید شد. به شما مقدار بیشتری انرژی، انگیزه و اراده عطا شده است. سریع فکر می‌کنید، پیشی می‌گیرید و نسبت به اکثر افراد با سرعت بیشتری رشد و پیشرفت می‌کنید.

عوامل عدم تعادل یانگ بزرگتر

اگر شما خودتان را به‌عنوان فردی با تیپ شخصیتی A نمی‌بینید، مطمئن باشید دیگران اینطور نیستند. شما می‌توانید به‌راحتی دچار احساس ناامیدی از دیگران شوید. افراد حتی زحمت یاری رساندن به شما را به خود نمی‌دهند؛ چراکه آن‌ها می‌دانند شما عملکردی بهتر از آنچه آن‌ها به شما پیشنهاد می‌دهند، خواهید داشت. آن‌ها ممکن است به‌سادگی با شما صمیمی شوند؛ اما نتوانند هیچ‌گونه اطلاعات مرتبط و مهمی که بتواند روی رابطه شما با آن‌ها تاثیرگذار باشد، به اشتراک بگذارند.

شما می‌دانید به دنبال چه چیزی هستید و انرژی و اراده لازم برای رسیدن به آن را دارید. این حرارت و سرعت به‌طور ذاتی در درون شما وجود دارد؛ اما گاهی ممکن است خود را در این زمینه زیاد قبول نداشته باشید. برای افرادی با انرژی یانگ بزرگ‌تر، متدوال است که فعالیت‌های خود را گسترش و هر کاری را برای هر کسی انجام دهند. شما زیاد می‌بخشید؛ اما مقداری ناکافی دریافت می‌کنید. حتی اگر دیگران نمی‌توانند به‌خوبی شما کاری را به انجام برسانند، بگذارید کارشان را بکنند و انرژی خود را ذخیره کنید. شما می‌دانید که فرصت‌های زیادی برای آزمودن قدرت خود دارید، پس انرژی خود را برای کارهای بزرگ‌تر نگه دارید.

راهکارهایی برای ایجاد تعادل یانگ بزرگتر

هیچ‌کس نمی‌تواند یک ستاره را از درخشیدن بازبدارد. بدون ترس و نگرانی، به قدرت‌های خود اتکا کنید. خیلی زود تصدیق خواهید کرد که قوی و رهبری نیکخواه هستید و بدین ترتیب برای دیگران کار را آسان‌تر خواهید تا بتوانند با شما سازگار شوند و به شما کمک کنند. نکته جالب آن است که هرچند شما با این بصیرت کیهانی زاده شده‌اید تا در تمام مقاطع زندگی پیروز باشید؛ اما با قلب مهربانی که دارید، پیروزی را به قیمت شکست دیگران نمی‌خواهید. باور کنید که پیروزی همه در آن است که شما کنترل اوضاع را به دست بگیرید. این موقعیت مسئولیت بسیار زیادی به همراه دارد و هر کسی از عهده آن برنمی‌آید.

همچنین از انتخاب دیگران به‌عنوان نماینده برای انجام کارها نترسید. بگذارید دیگران نیز طعم پیشرفت و شکست را بچشند. بگذارید کارها بازتابی از دیگران باشد نه شما. از دیدن فروپاشی افراد و انجام اشتباهات قابل‌جلوگیری معذب نشوید. این تنها راهی است که دیگران درس خواهند گرفت، با رشد، به نسخه‌های بهتری از خودشان تبدیل خواهند شد و خواهند توانست بهتر شما را حمایت و پشتیبانی کنند. شاید واقعیت این است که دیگران کمتر از آنی که فکر می‌کنید ناکارآمد هستند؛ بلکه این شمایید که بیش از حد کارآمد هستید. پیش از آنکه دیگران را قضاوت کنید یا از آن‌ها ناامید شوید، از سرعت خود بکاهید. زمانی را برای توصیف و توضیح خود و انتظارات‌تان بگذارید. با تشریح روش‌ کار خود، الهام‌بخش دیگران در پیشرفت باشید. و با خود تکرار کنید: «من موهبت‌های زیادی دریافت کرده‌ام و بخشنده بزرگی نیز هستم.»

بیشتر بخوانید:  چرا از عشق میترسید؟ دلایل ترس از عشق بر اساس ماه تولد شما

منبع: Goop

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضی روشن

مرتضی روشن

نویسنده‌ی خلاق | گوینده | علاقمند به طبیعت، دیدن و درون

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

2 دیدگاه

  • از محتوای سایتتون بی نهایت راضی هستم شما فقط ادامه بدین دنیاتون سرشار از عشق دلتون پر از نور..

    • بینهایت سپاسگذارم بابت این انرژی مثبت… امیدوارم دنیای همه انسان ها سرشار از عشق و نور و شوق باشه، همیشه.

نظر خودتون رو بنویسید

error: