6 راهکار جذاب و جدید برای چیدمان تابلو روی دیوار

هنر موضوعی ذهنی‌ست و به همین دلیل روش‌های زیادی برای چیدمان آثار هنری در محیط خونه وجود داره. احتمالا  تووی خونه‌مون از قبل چند تا تابلو داریم و می‌خوایم که حس جدیدی رو با تغییر چیدمان تابلوها تجربه کنیم یا قصد داریم برای اولین بار چند تا تابلوی جدید روی دیوار آویزان کنیم و بهترین ترکیب ممکن رو باهاشون به وجود بیاریم.

در ادامه با چند ایده برای چیدمان قاب عکس یا تابلو  روی دیوار آشنا میشیم. با استفاده از این ایده‌های جذاب، جدید و غیر معمول یه حس و حال جدید و هنری به خونه‌مون دعوت خواهیم کرد.

اولین روش برای چیدمان قاب‌ عکس و آثار هنری که احتمالا به ذهن‌ همه‌ی ما خطور خواهد کرد اینه: با فاصله قراردادن هر تابلو. اما به جای این کار، میتونیم همه‌ی تابلو‌ها رو به هم چسبونیم و در نهایت یه کل واحد و منجسم رو خلق کنیم.

نمونه‌ای از این نوع چیدمان رو در این راه‌ پله دلباز و روشن میتونیم ببینیم. اجرای این نوع چیدمان به‌هم چسبیده تابلو‌ها در هر گوشه خونه امکان‌پذیره؛ کُنج اتاق‌خواب یا فضای نشیمن و پذیرایی. البته باید به این نکته باید توجه کرد که قاب‌ تابلو‌ها باید تم رنگی شبیه هم داشته باشند. یکسان بودن رنگ قاب‌ها باعث ایجاد هماهنگی میشه و تمام تابلوها به عنوان یک اثر هنری بزرگتر بنظر خواهد رسید.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

در این نوع چیدمان آثار هنری رنگ دیوار پس زمینه و قاب‌ها یکسان انتخاب میشه. قاب از لحاظ بصری برجسته به نظر نمیرسه و انگار که داخل دیوار به نوعی حل شده. در این نوع از چیدمان تمامی رنگ‌ها میتونه خوب از کار دربیاد اما برای انتقال تاثیر بیشتر به مخاطب رنگ‌های تیره بهترین انتخاب هستند.

بیشتر بخوانید:  با تاثیر هر رنگ در دکوراسیون آشنا شوید

چیدمان آثار هنری

احتمالا این چیدمان تابلو برامون نامتعارف بنظر میرسه اما باعث انتقال معنای جدیدی به تابلو‌ها خواهد شد. یک تابلو در وسط دیوار نصب میشه و بقیه تابلوها روی زمین قرار می‌گیرند. با این نوع چیدمان به تابلوهای مورد علاقه‌تون یه مفهوم منحصربفرد و خاص می‌بخشید.

ایده برای چیدمان قاب عکس

لازم نیست تابلو‌ها در یک تم رنگی انتخاب بشند. به قلب‌مون اجازه بدیم که آزاد در تخیلات نامحدود خودش چرخ بزنه و هر رنگی که دوست داره رو انتخاب کنه. چرا که نه؟  شبیه این راه ‌پله شاد که از تمام رنگ‌های رنگین کمان استفاده کرده و محیطی جذاب و منحصربفردی رو پدید آورده.

ایده برای چیدمان تابلو

تم سیاه و سفید تابلوها، حس شیک بودن و در عین حال سادگی رو به فرد منتقل خواهد کرد. مثلا در چیدمان قاب‌ عکس‌های این اتاق از فریم‌های نازک و سیاه‌ رنگ استفاده شده، عکس‌های داخل قاب سیاه‌ و سفید و در سایز کوچک چاپ شده و پاسپارتو سفید‌رنگ در چیدمان کلی بسیار تاثیرگذار بوده.

چیدمان تابلو روی دیوار

قرار دادن دو تابلو بزرگ در کنار هم گزینه خوبی‌ میتونه باشه. این تابلوهای بزرگ توجه افراد رو به خودشون جلب می‌کنند و زمانی‌که دو تابلو تم رنگی مشترک داشته باشه، باعث القای هارمونی و هماهنگی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  فنگ شویی در اتاق خواب

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبی توزنده‌جانی

کارشناس ارشد معماری، ایده‌پرداز و بلاگر. شیفته‌ی زندگی و طبیعت

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: