۵ راهکار آسان و سریع برای تغییر دکوراسیون با وسایل موجود

تغییر دکوراسیون با وسایل موجود

اکثر اوقات با خود فکر میکنیم برای داشتن خونه‌ای زیبا و دکوراسیونی جذاب، باید پول زیادی خرج کنیم و یا حتما باید دانش زیادی داشته باشیم. البته اختصاص یه بودجه مناسب برای دکوراسیون خونه چندان هم بد نیست اما همیشه یادمون باشه که میشه با تغییراتی کوچک و ساده، فضای داخلی خونه‌ رو به محیطی دلنشین‌ تبدیل کرد.

در ادامه با راهکارهایی ساده آشنا می‌شویم که هر کدام‌شان در کمتر از ده دقیقه قابل اجرا هستند. با استفاده از این راهکارهای بی هزینه و ساده، میشه یه حس و حال جدید رو به خونه دعوت کرد.

1- مرتب بودن

اولین روش، جا به جا کردن وسایل اضافی‌ست. راستش رو بخواید در خونه خیلی از ما یه سری بی نظمی های کوچک همیشه دیده میشه. مثلا چند تکه کاغذ روی زمین، لیوانی رو میز و یا لباس‌هایی که آویزان نشده‌اند. خیلی کم متوجه اینجور بی‌نظمی‌های کوچک می‌شویم شاید به این دلیل که چشمان‌مان به دیدن وسایل خانه عادت کرده.

عکاسی از فضای داخلی خونه، یه روش جذاب دیگه برای پیدا کردن شلوغی‌های ناخوشایند به شمار میره. اینکار باعث میشه که دید جدیدی نسبت به خونه خودتون پیدا کنید. این روش بهتون کمک میکنه تا خیلی راحت تغییر دکوراسیون با وسایل موجود رو انجام دهید و با کمترین هزینه یه حس و حال جدید رو به منزل دعوت کنید.

تغییر دکوراسیون ارزان

2- چیزی رو دور بندازید

بیایید به محیط خونه خودمون فکر کنیم. بیشتر خونه ها یه عالم وسیله اضافه و غیرضروری دارند و البته خیلی از این وسایل هم خوب و دوست‌داشتنی هستند. به یاد داشه باشیم که دور انداختن یکی دو تا وسیله اضافی باعث میشه محیط خونه دلباز و بزرگتر از حد معمول به نظر برسه. با دور انداختن اشیای اضافی، دیگر وسایل باقیمانده در محیط خونه این اجازه رو پیدا میکنند تا خودشون رو بهتر به اعضای خانواده و میهمانان نشون بدهند.

البته به این معنا نیست که شما باید وسایلی که عاشق‌شون هستید رو دور بندازید. شاید هم با خود بگویید که « من در خونه هیچ وسیله اضافی ندارم» در چنین حالتی بهتره دوباره به کاربرد وسایل خونه فکر کنید. احتمالا یکی دو تا وسیله اضافی رو پیدا خواهید کرد.

با این وسایل اضافی چیکار میشه کرد؟ اونها رو دور بندازیم؟ من و شما میتونیم وسایل اضافی منزل خودمون رو به موسسات خیریه، موسسات نگهداری از معلولان یا سالمندان و یا افراد نیازمند اهدا کنیم.

بیشتر بخوانید:  روش‌هایی جذاب برای استفاده از فضای بالای کابینت‌ آشپزخانه

3- به دیگر وسایل اجازه نفس کشیدن دهید

یه روش جذاب و باحال اینه که وسایل و مبلمان رو جا به جا کنیم و اونها رو با فاصله از هم قرار دهیم. به عنوان مثال میتونید مبلمان رو کمی جلو بکشید تا چند سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشه. حتما این روش رو امتحان کنید. حتی چند ساتیمتر هم می‌تونه احساس متفاوتی رو به ما منتقل کنه. اگه فضای داخلی بزرگتر باشه، یه سری کار دیگه هم انجام داد، مثلا مبل رو از اتاق نشیمن به اتاق خواب منتقل کرد تا فضای نشیمن کمی سبک و دلبازتر به نظر برسه.

خودتون رو محدود نکنید. وسایل رو به اتاق‌های دیگه منتقل کنید یا در انباری بزارید. اونها رو بچرخونید و سعی کنید بهترین چیدمان رو خلق کنید.

تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

4- گل و گیاه

چه بخوایم و چه نخوایم، گل و گیاه ویژگی مشترک تمام خونه‌های جذابه. قرار دادن یه طبیعت کوچک داخل خونه، باعث القای حس زندگی و شادابی و کم‌رنگ شدن دغدغه‌های رومزهی ما میشه.

یه شاخه گل طبیعی انتخاب خوبی برای افرادی‌ست که وقت زیادی برای رسیدگی به گیاه ندارند.  اما حس خوب زندگی رو میشه با گلدانهای طبیعی هم تجربه کرد. فقط کافیه یه بار گیاه و گلدون بخرید. ازش مواظبت می‌کنید، هر وقت که برگ جدیدی سبز بشه از دیدن‌ش شگفت زده خواهید شد و هر وقت که برگ‌هاش زرد بشه، به جستجوی راهکار میروید.

بیشتر بخوانید:  با 9 گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا آشنا شوید

5- چیدمان مورب وسایل

برای جذاب‌تر نشان دادن وسایل خونه، میشه مبلمان رو مورب قرار داد. هیچ قانونی وجود نداره که شما مجبور کنه که تمام وسایل باید در یک شبکه از خطوط راست گوشه قرار بگیرند. به خونهی خودتون مثل یه طراح نگاه کنید. مطمئن باشید که میتونید پتانسیل‌های جدیدی رو کشف کنید. شما استعدادش رو دارید.

بیشتر بخوانید:  7 راهکار عملی برای رسیدن به ذهنیت مثبت در زندگی

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبی توزنده‌جانی

مجتبی توزنده‌جانی

کارشناس ارشد معماری، ایده‌پرداز و بلاگر. شیفته‌ی زندگی و طبیعت

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: