4 تاثیر شگفت انگیز مدیتیشن که زندگی شما را متحول می‌کند

فواید مدیتیشن

تاثیر مدیتیشن فقط بر روی ذهن نیست. مدیتیشن یا مراقبه باعث میشه فرد به درون خودش بیشتر توجه کنه و باعث ذهن‌آگاهی در زندگی شخصی افراد میشه. در واقع مدیتیشن باعث هماهنگی بیشتر چاکراها میشه و فراتر از ذهن، روی سلامتی و جسم ما تاثیر زیادی میذاره.

انجام مدیتیشن باعث به جریان افتادن انرژی‌های درمانگر میشه. این انرژی‌ درمانگر روی جسم و روح شما تاثیرات مثبت فراوانی داره. وقتی فرد به درون خودش بیشتر توجه کنه، به مرور به دنیای خارج از خودش علاقه‌ی کمتری نشون میده. این توجه به درون باعث میشه استرس و اضطراب کمتری در طول زندگی روزانه احساس کنیم.

به فردی سحرخیز تبدیل خواهید شد

صبح‌ها چطور از خواب بیدار میشید؟ قبل از اینکه ساعت زنگ بزنه یا با سختی و هزار مکافات؟

هر چه بیشتر مدیتیشن کنید، صبح‌ها و بعد از بیدار شدن، احساس تازگی و شادابی بیشتری خواهید کرد. نتایج برای من هم خیلی شگفت‌انگیز بود. تجربه‌ی خودم رو بگم: همیشه صبح‌ها به سختی از خواب بیدار میشدم و اکثر اوقات بعد از بیدار شدن، احساس کسلی و کرختی در بدنم داشتم. بعد از اینکه مدیتیشن رو شروع کردم، کم کم تغییرات ملموسی در بیدار‌شدنم پدید اومد.

حقیقت اینه که هرچه شما بیشتر مراقبه کنید خود به خود کیفیت خواب شما افزایش پیدا میکنه. در واقع جسم شما به خواب کمتری نیاز پیدا میکنه. زیرا با انجام مدیتیشن؛ ذهن، بدن و روح خودتون رو به آرامش دعوت می‌کنید. پس طبیعیه که ساعات خواب هم کمتر بشه.

بیشتر بخوانید:  تکنیک‌هایی برای صبح زود بیدار شدن و سحرخیزی

توجه به خوشحالی درونی جزو طبیعت شما می‌شود

امروزه در جامعه همه به دنبال خوشبختی هستند آن را در دنیای خارج از خودشون جستجو می‌کنند. از داشتن ثروت، کسب موفقیت و تجربه‌ی روابط عالی احساس خوشبختی می‌کنیم. این خوشبختی بد نیست. اما وقتی مراقبه می‌کنیم، ذهن، بدن و روح خودمون رو به سمت شادی درونی سوق می‌دهیم.

فردی که مدیتیشن میکنه، از عوامل دنیای خارجی شاد میشه اما این شادی با شادی درونی قابل قیاس نیست. چرا قابل قیاس نیست؟ شادی درونی از منابع ویژه‌ای نشات میگیره. منابعی که فقط مربوط به درون خودمونه. هر چیزی که مربوط به درون خودمون باشه، به شکلی دیگر در تمام کائنات پیدا میشه.

با انجام مدیتیشن، موقعیت فرد تغییر میکند. مراقبه باعث گسترش درک ما از جهان میشه و ذهن‌آگاهی رو در ما پرورش میده. شخصی که مدیتیشن میکنه همیشه درون خودش احساس خوشبختی داره، احساسی که وابسته به هیچکدوم از عوامل خارجی نیست.

ذهن‌آگاهی تا وعده‌های غذایی شما نیز گسترش می‌یابد

 خیلی برام جالبه که انجام مدیتیشن روی رژیم غذایی افراد تاثیر مثبتی میذاره. خیلی از ما عاشق غذاهای سرخ‌شده و چرب هستیم. با اینکه میدونیم اینجور غذاها برای سلامتی ضرر داره اما برای خوردن غذاهای چرب و سرخ‌شده باز هم وسوسه میشیم.

جالبه بدونید افرادی که روزانه مراقبه می‌کنند، خود به خود به خوردن غذاهای ناسالم میل کمتری پیدا می‌کنند. همه می‌دونیم مدیتیشن چقدر برای سلامت جسم و روح مناسبه. دقیقا به همین خاطر، افرادی که مدیتیشن روزانه دارند به تنقلات و غذاهای ناسالم میل کمتری پیدا می‌کنند، زیرا جسم و روح سالم برای این افراد خیلی مهمه. مدیتیشن به صورت ناخودآگاه باعث یادآوری و توجه بیشتر به مواد اولیه‌ی غذاها و نحوه‌ی درست کردن اونها میشه.

بیشتر بخوانید:  چه غذایی باید بخوریم؟ نظر سادگورو درباره‌ی انتخاب غذای مناسب

از نحوه زندگی خودتان خشنود و راضی خواهید بود

واقعا لازم نیست به دنبال تایید دیگران باشیم. دیگه نباید به طرز زندگی افراد غبطه بخوریم و آرزو کنیم که زندگی‌ای شبیه عکس های استوری و پست‌های اینستاگرامی دیگران داشته باشیم. بیایید خودمون باشیم. خوشبختانه مدیتیشن یا مراقبه به ما کمک میکنه که خودمون رو بیشتر بشناسیم و به کشف درون‌مون بپردازیم.

مراقبه به ما آموزش میده که در مورد زندگی دیگران و داشته‌هایشان حسرت نخوریم. بعد از انجام مدیتیشن احساس خوشنودی و راضی بودن در ما پدیدار میشه. احساس شادی میکنیم چون مطمئن هستیم که مراقبه کار سودمندیه.

مدیتیشن، تنها یک معجزه‌ در خودش داره: توجه به درون خودمون. وقتی ذهنیت و درون خودمون رو تغییر بدیم، تمام شرایط بیرونی به سرعت تغییر پیدا میکنه. بیایید همین امروز تصمیم بگیرید و با انجام مدیتیشن، خوشبختی واقعی رو به خودتون هدیه دهید.

بیشتر بخوانید:  آیا امروز میتونی یک درصد بهتر از دیروزت باشی؟

منبع: Mala Prayer

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضی روشن

نویسنده‌ و مترجم

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

1 دیدگاه

نظر خودتون رو بنویسید

error: