دکوراسیون زرد – ۱۶ راهکار برای دعوت از رنگ زرد به دکوراسیون

زرد، رنگ خورشید، شادی و زندگی‌ست. وقتی از زرد در دکوراسیون استفاده می‌کنیم طبیعتا خصوصیات رنگ زرد رو هم به خونه دعوت می‌کنیم. اگر به دنبال حسی از جسارت، جنب و جوش و صمیمیت هستید، زرد دقیقا همون رنگیه که باید در محیط خونه خودتون استفاده کنید. چطور یه دکوراسیون زرد داشته باشیم؟

در این مقاله قراره با هم ۱۶ ایده مختلف رو بررسی کنیم و خواهیم دید که چطور میشه  از رنگ زرد در دکوراسیون منزل استفاده کرد.

دکوراسیون زرد

بنفش مکمل رنگ زرد به حساب میاد. بنفش جز رنگ‌های سرد به حساب میاد و زرد جز رنگ‌های گرم. رنگ بنفش به مخاطب احساسی از آرامش رو منتقل میکنه و رنگ زرد حس سرزندگی.

بنابراین وقتی این دو رنگ در دکوراسیون با هم ترکیب می‌کنیم، به یه جور تعادل می‌رسیم، شبیه عکس بالا.  ترکیب فوق‌العاده جذاب زرد و بنفش، اتاق نشیمن این خونه رو به فضایی زنده و شاد تبدیل کرده.

دکوراسیون زرد

رنگ مبلمان

مبل زرد رنگ همیشه یه حس  طراوت و شادی رو به فرد منتقل می‌کنه. اگه قصد خرید مبلمانی جدید دارید یا می‌خواید که پارچه مبلمان رو عوض کنید، پس وقت این رسیده که رنگ زرد رو برای مبلمان انتخاب کنید.

دکوراسیون زرد

به تضاد رنگ‌ها در این اتاق غذاخوری توجه کنید؛ زرد، سفید و قهوه‌ای تیره. این تضاد رنگی باعث القای یه حسِ دراماتیک و منحصربفرد به مخاطب میشه. البته باید اقرار کنیم که این ترکیب رنگی و این زاویه عکس، اصلا یادآور اتاق غذاخوری نیست. ولی رنگ زرد این اتاق رو به فضایی باشکوه و خاص تبدیل کرده.

دکوراسیون با تم زرد

دکوراسیون با تم زرد و کوسن

یه روش کم هزینه و آسون استفاده از کوسن‌های رنگی جذابه. در این اتاق نشیمن با تم تیره، کوسن های زرد رنگ خیلی خیلی به چشم میاد. میز زرد هم خودشو خیلی خوب  از دیگر اشیا جدا کرده و به نوعی شاخص شده.

دکوراسیون با تم زرد

طراح  از زرد کم رنگ برای مبلمان میز صبحانه‌خوری استفاده کرده است. این تم زرد کم رنگ، جز محدوده رنگ‌های خنثی به حساب میاد. اما بازم به خوبی میتونه تاثیر و آرامش خودشو رو منتقل کنه. این طیف از رنگ زرد باعث شده که کل فضا سبک به نظر برسد و در عین حال جذاب و آرامش بخش باشه.

راه پله در دکوراسیون

معمولا خیلی کم به دیوار راه‌ پله‌ها توجه می‌کنیم. اما چطور میشه فضای راه‌ پله رو به محیطی سرزنده تبدیل کرد؟ انتخاب یه کاغذ دیواری‌ جذاب و زیبا این فضای فراموش شده‌ رو به مکانی خاص تبدیل میکنه و به اون حسی تازه میبخشه.

بیشتر بخوانید:  6 راهکار جذاب و جدید برای چیدمان تابلو روی دیوار

دکوراسیون با تم زرد

یکی از راهکارها برای داشتن یه دکوراسیون جذاب اینه که از یه رنگ مشخص، به صورت غالب استفاده نکنیم. مثلا برای دعوت از رنگ زرد به محیط خونه لازم نیست یه میز تحریر یا پرده زرد رنگ داشته باشیم یا حتی دیوارهای اتاق رو زرد رنگ کنیم.

 روش جایگزین اینه که از تم زرد به صورت پراکنده استفاده کنیم. به عکس بالا توجه کنید. رنگ زرد رو میشه در همه جا دید. پارچه صندلی، بدنه آباژور، لبه‌های پرده, گل‌ها و مجسمه حلزون روی زمین. خوبی این روش اینه که رنگ مورد نظر شما به رنگ غالب تبدیل نمیشه. اما وقتی فرد به هر گوشه اتاق نگاه کنه، میتونه رنگ مورد نظر رو ببینه که چقد زیبا در تمام اتاق پخش شده.

رنگ آمیزی دیوار

رنگ آمیزی دیوار

این خونه زیبا در مادرید اسپانیا واقع شده. صاحب خونه از رنگ زرد فقط برروی یه دیوار استفاده کرده و در وسط اون یک تابلو از بستنی‌های چوبی رو هم قرار داده‌. تابلو هنری باعث کاهش شدت رنگ شده و یه ریتم جذاب رو وسط توده زرد رنگ پدید آورده.

دکوراسیون زرد

یه سایبان زرد رنگ چطوره؟ البته شاید یادآور تصویر یه سیرک یا کارناوال باشه، اما چه ایرادی داره؟ در اتاق بچه‌ها میشه از چنین رنگ‌های زنده و شادابی استفاده کرد. میشه از سقف پارچه‌ای بزرگ رو آویزون کرد و برای کودک یه خونه خوشگل و جذاب درست کرد.‌

رنگ زرد در دکوراسیون

برای شروع یه روز خوب، به کمی رنگ زرد نیاز داریم. و چه جایی بهتر از حمام؟ در محیط مرطوب حمام میشه از برچسب استفاده کرد. مثلا با حروف زرد، جمله‌ای رو به دیوار حمام یا سرویس بهداشتی چسبوند. کلمات و جمله هم میتونه حتی برعکس باشه.

دکوراسیون با تم زرد

چطور یه دکوراسیون با تم زرد داشته باشیم؟ برای شروع میشه از یه اثرهنری زرد رنگ استفاده کرد.

دکوراسیون منزل

درب اتاق

بیشتر اوقات درب اتاق‌ها رو نادیده می‌گیریم. و فراموش می‌کنیم که رنگ زدن دوباره اونها میتونه یه حس و حال جدید رو به خونه دعوت کنه. حالا نباید اونها رو رنگ آمیزی نکنیم؟ درب‌ اتاقها هم مثل دیوار، مبلمان و دیگر وسایل هستند. پس طبیعتا رنگ درب در دکواسیون خانه نقش مهمی رو ایفا میکنه.

شک نکنید. همین الان تصمیم بگیرید و رنگ مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید. فردا یه قوطی رنگ بخرید و تغییر دکوراسیون خونه خودتون رو شروع کنید. بهترین کار ممکن، بخشیدن یه حس خوب به خونه مونه.

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

نورگیری این آشپزخانه خیلی خووبه. اما کابینت‌های زرد باعث شده فضای کلی آشپزخونه روشن‌تر به نظر برسه. رنگ زرد باز هم تکرار شده. یه سری وسایل به رنگ روی اپن قرار داره و البته چراغ‌های آویز هم یه مکمل بامزه و جالبه. ریتم مشکی کاغذ دیواری و مبلمان سیاه وسفید به تعادل بصری کل آشپزخونه کمک کرده. سفید، سیاه و زرد خیلی خوب کنار هم جا گرفتن و یه آشپخونه دوست داشتنی رو رقم زدند.

بیشتر بخوانید:  روش‌هایی جذاب برای استفاده از فضای بالای کابینت‌ آشپزخانه

دکوراسیون زرد

صندلی زرد: بله. لامپ زرد: بله. قاب دیواری زرد: بله.

نگاه کردن به یک اتاق از یه اتاق دیگر، یکی از بهترین جنبه‌های طراحی به حساب میاد. مثل عکس بالا که با استفاده از اشیا مختلف زرد رنگ، جلوه‌ای زیبا پدید اومده. این وسایل مختلف، توجه شخص رو جلب و حسِ ریتم و انظباط رو به فرد منتقل می‌کنه.

اثر هنری با تم زرد

آثارهنری زرد رنگ واقعا جذاب هستند و همیشه حسی از زندگی در اونها جاری‌ست. رنگ آناناسی این تابلو، همه توجه‌ها روبه‌ خودش خود جلب می‌کنه و جالبه که از لحاظ بصری فضای خیلی کمی رو از اتاق اشغال کرده.

پرده در دکوراسیون زرد

پرده در دکوراسیون زرد

بهترین روش برای دعوت رنگ‌های زیبا به خونه، استفاده از پرده‌ها و کوسن‌های رنگیه. اینکار چند تا مزیت داره: نسبتا ارزونه و هر وقت که آدم بخواد مثلابا تغییر فصل، میتونه رنگ اونها رو دوباره عوض کنه. مزیت دوم هم اینه که  زمان خیلی کمی میبره.

بیشتر بخوانید:  راهنمای انتخاب رنگ در دکوراسیون


منبع: Apartment Therapy

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مجتبا توزنده‌جانی

مجتبا توزنده‌جانی

ایده‌پرداز و بلاگر. عاشقِ نوشتن، موسیقی، خونه و طراحی داخلی

نظر خودتون رو بنویسید