چگونه جذاب و کاریزماتیک باشیم؟ 5 توصیه ارزشمند

چگونه کاریزماتیک و جذاب باشیم

اگر احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، قطعا برای دیگران جذاب‌تر خواهید بود. و هر چقدر خودتان را بیشتر دوست داشته باشید، زندگی شما سبک‌تر و روابط شما راحت‌تر، جاری‌تر و طبیعی‌تر خواهد بود. شما دیگر زمان خودتان را صرف حدس زدن و فکر کردن به این نمی‌کنید که دیگران راجع به شما چه فکری می‌کنند و یا در روابط مختلف خودتان چه جایگاهی دارید.

زمانی که رابطه‌ای مستحکم با هسته‌ی عمیق و درونی خودتان داشته باشید، قادر خواهید بود تا با نوسانات اجتناب ناپذیر در روابط اجتماعی راحت‌تر کنار بیایید و هماهنگ شوید.

در ادامه با 5 روش آشنا خواهیم شد که به ما یادآوری می‌کنند چگونه جذاب باشیم و احساس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم.

چگونه جذاب و کاریزماتیک باشیم؟

  1. خیلی خودتان را جدی نگیرید

شما نیازی ندارید که کامل و بدون نقص باشید تا عشق و روابطی پایدار در زندگیتان داشته باشید. در واقع این وجود نقص است که باعث راحتی افراد با یکدیگر می‌شود. این موضوع باعث ایجاد نوعی از صمیمت بین افراد می‌شود، احساسی که می‌توانید با طرف مقابل خودتان راحت و گشوده باشید زیرا او هم با شما اینطور بوده است.

البته بسیار مهم است که با افراد سمی و افرادی که فاقد روحیه حمایتگرانه هستند وارد روابط باز و صمیمی نشوید. به طور کلی اغلب اوقات در حین گفتگو با افراد مختلف، موضوعاتی منفی مطرح می‌شود یا اینکه مواردی که به شخص شما اشاره دارد نشانه‌ی توهین به شخصیت شما نیست. بهتر است توجه کمتری نسبت به تحقیر و بی اعتنایی داشته باشید. اجازه دهید این چیزهای کوچک و کم اهمیت از شما عبور کنند.

وقتی با انتقاد درست یا نادرست نسبت به خودتان مواجه می‌شوید، به جای جدی گرفتن بهتر است به خودتان بخندید یا از موقعیت فعلی یک جوک بسازید. در پایان به خاطر داشته باشید این دیگران نیستند که شما را تعریف می‌کنند، و به همین خاطر هم مهم نیست که چه چیزی راجع به شما می‌گویند.

بیشتر بخوانید:  خون آشام عاطفی کیست؟ 7 نشانه برای شناخت آدم های سمی
  1. کار درست را انجام دهید

اگر از عدم داشتن اعتماد به نفس کافی رنج می‌برید در نتیجه مدام در پی کسب تایید از دیگران هستید. شما به صورت پنهانی در جستجوی تحسین و احساسی که به آن تعلق دارید و انجام کار درست هستید.

وقتی به این صورت عمل می‌کنید دیگر درباره تصویری بزرگتر فکر نمی‌کنید، زیرا شما بیش از هر چیز روی خودتان متمرکز شده‌اید. تلاش مدام و پیوسته برای کسب تایید از دیگران لزوما باعث تایید نمی‌شود، در حقیقت این حس عدم امنیت و عدم اعتماد به نفس باعث دور شدن افراد از شما می‌شود. در عوض کار درست را برای خودتان، برای دیگران و برای جامعه در نگاه وسیع‌تر انجام دهید.

نسبت به افراد دیگر در زندگی‌تان سخاوتمند باشید و حتی نسبت به کسانی که مورد سخاوت کمتری قرار گرفته‌اند: گوش کنید، حمایت کنید، و به آن‌ها توجه کامل و در لحظه‌ی خود را ببخشید. سپس ببینید که همین موضوع باعث اعتبار و تایید شما می‌شود.

بیشتر بخوانید:  در لحظه زندگی کن یعنی چه؟ تجربه زندگی در لحظه حال و پایان انتظار برای رسیدن زمان ایده‌آل
  1. برای خودتان زندگی کنید

افرادی که هدف و معنایی در زندگی‌شان دارند متقاعد کننده هستند زیرا آن‌ها باعث تحریک قدرت می‌شوند. تمرکز بر این موضوع که دیگران ممکن است چگونه در مورد شما قضاوت کنند تنها زمان ارزشمند شما را هدر می‌دهد. زمانی که از آن در عوض می‌توان در جهت چیزی که از زندگی می‌خواهید استفاده کنید.

از خودتان سوال‌هایی از این قبیل بپرسید: چه چیزی برای من خوشبختی به ارمغان می‌آورد؟ من در زندگی خودم به چه چیزی می‌خواهم برسم؟ چه چیزی باعث ایجاد حال خوب و حس رضایت در من می‌شود؟ و سپس صدایی را که در سرتان هست و مدام در مورد انتخاب‌های شما حدس و گمان می‌زند رها کنید و زندگی برای خودتان را شروع کنید.

این مسئولیت شماست که وقتی این صدای منتقد روشن می‌شود به آن «نه» بگویید. حواس خودتان را با تمرین ورزشی، کتاب خواندن، مشغول کار شدن، کمک به دیگران یا کارهای خلاقانه پرت کنید. هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا به محض اینکه صدای منتقد درونی خودتان را شنیدید خاموشش کنید.

بیشتر بخوانید:  طلاق عاطفی چیست؟ با 15 نشانه طلاق عاطفی در رابطه زناشویی آشنا شوید
  1. انتخاب کنید که شاد باشید

اگر شما خوشحال باشید دیگران نیز آن را حس می‌کنند و در حضور شما احساس راحتی بیشتری خواهند کرد. افزایش اعتماد به نفس راهی برای انتخاب فعالانه‌ی خوشبختی و افزایش آگاهی نسبت به صدای منتقد درونی خودتان است. صدایی که در سر شما مدام مشغول قضاوت و اظهار نظر در مورد همه چیز است.

سپردن خودتان به صدای منتقد درونی‌تان مانند پریدن از روی صخره‌ای مرتفع به سوی هیچ است. پس بهتر است به جای هیچ، دوباره و دوباره خوشبختی را انتخاب کنید.

  1. از خودتان مراقبت کنید

افرادی که از خودشان مراقبت می‌کنند جذاب‌تر هستند زیرا چنین موضوعی باعث بروز پرستیژ و دیسیپلین در شخص می‌شود. اینکه در کنترل خودتان باشید به این معناست که دیگران در ارتباط با شما بار مسئولیت مراقبت از شما را احساس نمی‌کنند. برای این منظور داشتن تغذیه سالم و مقوی، ورزش منظم و توجه مستمر به سلامت روانی و احساسی خودتان باید بخشی از برنامه روزانه شما باشد.

بیشتر بخوانید:  چرا همیشه شریک عشقی بدی انتخاب می‌کنیم؟ 5 روش برای توقف فوری این چرخه اشتباه

منبع: Psychology Today

این مطلب رو با دوستان خودتون به اشتراک بذارید

نویسنده و مترجم

مرتضی روشن

مرتضی روشن

نویسنده‌ی خلاق | گوینده | علاقمند به طبیعت، دیدن و درون

درون را در فضای مجازی دنبال کنید

نظر خودتون رو بنویسید

error: